Bujori arbustivi Xu Gang (Asahi-minato)
120,00 lei – 129,00 leiInterval de prețuri: 120,00 lei până la 129,00 lei
Bujori Anima
45,00 lei – 58,00 leiInterval de prețuri: 45,00 lei până la 58,00 lei
Bujori arbustivi Xin Ri Yue (Shin-jitsugetu)
125,00 lei – 134,00 leiInterval de prețuri: 125,00 lei până la 134,00 lei
Bujori arbustivi Xin Ri Yue
Bujorul Xin Ri Yue face parte din familia Paeonia suffruticosa.
Este un minunat bujor cu petale roșii.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 121,25 lei |
| 5% | 5 + | 5% 118,75 lei |
SKU:
Xin Ri Yue
Categorii: Bujori - Paeonia, Bujori arbustivi / Paeonia suffruticosa
Etichetă: Bujori arbustivi
Descriere
Bujori arbustivi Xin Ri Yue
Bujorul Xin Ri Yue este un arbustiv de mijloc de sezon.
Are florile mari și duble, cu dimensiunile între 16-18 cm.
Culoarea petalelor este de roșu plăcut.
Diametrul tufei de plantă adultă ajunge până la 150 cm.
Bujorul Xin Ri Yue este rezistent la boli și la îngheț.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rădăcină cu 2/3 ramuri și 3 kg pentru planta la ghiveci
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roșu |
| Dimensiune material săditor: | 2-3 ramuri |
| Înflorire: | Mijlocul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | Până la 120-150 cm |
| Dimensiune floare: | 16-18 cm |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la ingheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 25 × 25 × 25 cm |
| Denumire | Bujor Xin Ri Yue |
| Culoare | Roșu |
| Dimensiune material saditor | 2-3 ramuri |
| Înflorire | În mijlocul sezonului |
| Dimensiunea florilor | 16-18 cm |
| Înălțimea la maturitate | Până la 120-150 cm |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Tip floare | Dublă |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru planta la rădăcină cu 2/3 ramuri, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Bujori arbustivi Xin Ri Yue (Shin-jitsugetu)” Anulează răspunsul
Produse similare
Bujori Victoire de la Marne
43,00 lei – 146,00 leiInterval de prețuri: 43,00 lei până la 146,00 lei
Bujori Victoire de la Marne
Bujorul Victoire de la Marne face parte din categoria Lactiflora.
Culoarea sa roșu-violet atrage categoric atenția și un buchet de bujori Victoire de la Marne rămâne oricând un cadou de neuitat.
Acest bujor, opțiunea ”la ghiveci” se aduce cu precomandă începând cu februarie/martie 2024. Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Monsieur Martin Cahuzac
42,00 lei – 55,00 leiInterval de prețuri: 42,00 lei până la 55,00 lei
Bujori Monsieur Martin Cahuzac
Bujorul Monsieur Martin Cahuzac face parte din categoria Lactiflora.
Acest soi de bujor este extrem de iubit de către pasionații de bujori închiși la culoare.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Gen. Mac Mahon
40,00 lei – 53,00 leiInterval de prețuri: 40,00 lei până la 53,00 lei
Bujori Gen. Mac Mahon
Bujorul Gen. Mac Mahon face parte din categoria Lactiflora.
Acest tip de bujor a fost premiat, convingând juriul că este special.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Coral Charm
96,80 lei – 97,00 leiInterval de prețuri: 96,80 lei până la 97,00 lei
Bujori Coral Charm
Bujorul Coral Charm are un hibrid excepțional, prin spectacolul de culoare pe care îl oferă.
De la crem la interior până la coral și roz spre exterior, bujorul Coral Charm uimește prin tonurile și nuanțele pe care le oferă privitorului.
Te invit să urmărești colecția de bujori premiați, aici. Premiile acordate sunt o dovadă incontestabilă a valorii acestor bujori.
Opțiunea de bulbi cu 3/5 ochi se poate comanda acum, iar livrarea se va face în septembrie/octombrie 2025.
Această varietate are doar în această săptămână preț promotional. Urmărește categoria ”Selecția săptămânii” să descoperi care sunt varietățile selectate.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Charles White
45,00 lei – 58,00 leiInterval de prețuri: 45,00 lei până la 58,00 lei
Bujori Charles White
Bujorul Charles White face parte din categoria Lactiflora.
Este bujorul pe care îl admiri încontinuu; se livrează rizom cu 3/5 ochi după 25 octombrie și în limita stocului, din primăvară - la ghiveci.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Xu Gang (Asahi-minato)
120,00 lei – 129,00 leiInterval de prețuri: 120,00 lei până la 129,00 lei
Bujori arbustivi Xu Gang
Bujorul arbustiv Xu Gang face parte din familia Paeonia suffruticosa.
Petalele sale sunt roșii și elegante.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Hei Bao (Black Panther)
130,00 lei – 140,00 leiInterval de prețuri: 130,00 lei până la 140,00 lei
Bujori arbustivi Hei Bao
Bujorul arbustiv Hei Bao face parte din familia Paeonia suffruticosa.
Este bujorul pe care vrei să-l ai, cu înflorire la începutul sezonului.
Livrările pentru acest bujor, opțiunea rădăcină cu 2/3 ramuri, se fac începând cu februarie 2024.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Yue Gong Zhu Guang (Fairy Moon)
120,00 lei – 150,00 leiInterval de prețuri: 120,00 lei până la 150,00 lei
Bujori arbustivi Yue Gong Zhu Guang
Bujorul Yue Gong Zhu Guang este din clasa Paeonia suffruticosa.
Are formă de cupă, în interiorul florii sunt accente de roșu ciclam care lasă loc mai departe petalelor albe, imaculate.
Parfumul este puternic, ierbos.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.





Recenzii
Nu există recenzii până acum.