Bujori Red Glory
50,00 lei – 63,00 leiInterval de prețuri: 50,00 lei până la 63,00 lei
Bujori Red Glory
Bujorul Red Glory este un hibrid deosebit; vesel și puternic, în același timp.
Acest tip de bujor a fost premiat pentru „Flori single cu cinci straturi”.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 48,50 lei |
| 5% | 5 + | 5% 47,50 lei |
Bujori Red Glory
Bujorul Red Glory are petalele de culoare roșu închis, iar în mijloc tronează staminele galbene.
Această combinație de culori îl face preferat pentru iubitorii de bujori speciali.
Florile sunt mari, așezate în cinci straturi, simple, iar roșul este intens.
Planta este viguroasă, susține cu brio florile mari.
La maturitate, acest bujor Red Glory ajunge până la 80 cm.
Perioada sa de înflorire este la începutul sezonului, chiar foarte timpuriu.
Greutatea la livrare este de 0,5 kg pentru rizomi și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roșu închis |
| Parfum: | Slab |
| Înflorire: | Timpurie |
| Înălțime la maturitate: | Până la 80 cm |
| Tip floare: | Mare, Simplă |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 25 × 25 × 25 cm |
| Denumire | Bujor Red Glory |
| Culoare | Roșu închis |
| Înflorire | Sezon timpuriu |
| Înălțimea la maturitate | Până la 80 cm |
| Parfum | Discret |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Tip floare | Simplă |
| Rizom la livrare | Cu 3/5 ochi |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rizomi, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rizomi 3/5 ochi |







Recenzii
Nu există recenzii până acum.