Hortensie Arborescens Annabelle
93,00 lei
Trandafiri Parfum Royal® semi-arcadă
88,00 lei – 194,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 194,00 lei
Hortensie – Hydrangea Paniculata Vanille Fraise
145,00 lei
Hortensie – Hydrangea Paniculata Vanille Fraise
Ce este specific acestei hortensii? Perioada lungă de înflorire și culorile spectaculoase crem și alb. Acestea se transformă pe parcursul sezonului în roz strălucitor.
9 în stoc
Categorii: Hortensii - Hydrangea, Hortensii / Hydrangea Paniculata, Plante la comandă
Etichete: Hortensie, Hortensie roz
Descriere
Hortensie – Hydrangea Paniculata Vanille Fraise
Bucură-te de hortensii mari, unice la tine în grădină!
Acest arbust este extrem de popular în România pentru:
- culorile spectaculoase care evoluează de la alb-crem la roz și roșu intens pe parcursul sezonului
- florile se formează în ciorchini în formă de con
- florile sunt mari, ajung la 30 cm în diametru, atunci când planta ajunge la maturitate
- are nevoie de întreținere medie, este nepretențioasă
- este extrem de rezistentă în fața frigului, dar și a caniculei
- are nevoie să fie udată regulat, însă nu-i place să ”băltească” în apă.
Distanța la plantare este necesar a fi de 150 – 200 cm, pentru ca planta să se poată desfășura în voie.
Forma la livrare: ghiveci la 9l.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Alb-crem, Roz, Roz strălucitor |
| Înflorire: | Iulie-Septembrie |
| Necesar de lumină: | Soare, Semi-umbră |
| Necesar apă: | Necesar mediu de apă |
| Înălțime la maturitate: | 150 – 200 cm |
| Rezistență la îngheț: | Foarte rezistent, până la -25 grade C |
| Modalitate livrare: |
La ghiveci de 9 litri |
Dacă ți-a plăcut, dă click aici pentru a vedea si colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 9 kg |
|---|---|
| Denumire | Hortensie – Hydrangea Paniculata Vanille Fraise |
| Culoare | Alb-crem, Roz |
| Înălțimea la maturitate | Până la 200 cm |
| Înflorire | Iulie-Septembrie |
| Rezistența la îngheț | Rezistent, până la -20 de grade |
| Greutate la livrare | 9 kg |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Hortensie – Hydrangea Paniculata Vanille Fraise” Anulează răspunsul
Produse similare
Hortensie – Hydrangea Macrophylla Confetti Dream®
74,00 lei
Hortensie – Hydrangea Macrophylla Dark Angel
65,00 lei
Hortensie – Hydrangea Macrophylla Rosita
67,00 lei
Hortensie – Hydrangea Paniculata Phantom®
85,00 lei
Hortensie – Hydrangea Paniculata Limelight®
85,00 lei
Hortensie – Hydrangea Macrophylla You & Me Together®
79,00 lei
Hortensie – Hydrangea Macrophylla Merveille Sanguine
92,00 lei
Hortensie - Hydrangea Macrophylla Merveille Sanguine
Această hortensie face parte din familia Macrophylla. Are flori roșii splendide de care să te bucuri pe tot parcursul verii. Spectaculos este și frunzișul acestei minunate hortensii. Te invităm în continuare să vezi detalii despre hortensia Merveille Sanguine. Livrarea se face în primăvara anului 2026.Hortensie – Hydrangea Macrophylla Cocktail
70,00 lei
Evaluat la 5.00 din 5

Recenzii
Nu există recenzii până acum.