Trandafiri Guillot No.1®
90,00 lei – 110,00 leiInterval de prețuri: 90,00 lei până la 110,00 lei
Trandafiri Herzogin Christiana®
76,00 lei – 96,00 leiInterval de prețuri: 76,00 lei până la 96,00 lei
Trandafiri Ghislaine de Féligonde
55,00 lei – 75,00 leiInterval de prețuri: 55,00 lei până la 75,00 lei
Trandafiri Ghislaine de Féligonde
Ce bucurie este acest trandafir galben, cățărător de la David Austin!
Opțiunea ”ghiveci” este acum în stoc pentru tine.
SKU:
Nu se aplică
Categorii: Trandafiri cățărători, Trandafiri floribunda
Etichete: trandafiri cățărători, Trandafiri Kordes, Trandafiri Quicksilver®, trandafiri speciali
Descriere
Trandafiri Ghislaine de Féligonde
Iată o opțiune de trandafir cățărător pe care îl poți dirija pentru a masca un zid sau un perete.
În plus:
- are puțini spini
- poate fi dirijată prin tăieri pentru a crea un arbust rotund
- coloritul este spectaculos: mugurii sunt portocalii; apoi aceștia se deschid în flori mici de culoare caisă-pală, având baza galbenă. În timp, culoarea migrează spre roz, alb și piersiciu. Toamna florile au mai degrabă tentă de roz.
- soi foarte sănătos
- numărul de petale ajunge la 25, când planta este matură
Plantarea se face:
- în soare plin
dar și
- la semi-umbră
La maturitate, spațiul de care are nevoie de până la 2.5 metri.
Energia acestui trandafir este imensă, poartă cu ea o istorie întreaga de 150 de ani.
Adu în grădina ta trandafiri cu licență, onorând spațiul pe care îl înfrumusețezi.
Planta se livrează la ghiveci de 5l.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Caisă-pal |
| Parfum: | Moderat, De mosc, Dulce |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 375 cm |
| Producător: | Eugène Turbat & Compagnie |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri.
Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | Nu se aplică |
|---|---|
| Denumire | Trandafiri Graham Thomas® |
| Culoare | Galben |
| Parfum | De mosc, Moderat |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir cățărător | Da |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înălțimea la maturitate | Până la 375 cm |
| Producător | Eugène Turbat & Compagnie, Franța, 1876 |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Trandafiri Ghislaine de Féligonde” Anulează răspunsul
Produse similare
Trandafiri Pierre de Ronsard®
88,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 123,00 lei
Trandafiri Pierre de Ronsard®
...pentru atunci când decizi să dai grădinii tale un aer cochet! Zero compromisuri.
Simplifică-ți treaba și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.
I-am denumit astfel ”trandafiri semi-arcadă”, pentru că au înălțimea la livrare de de minim 160 cm.
Această varietate este disponibilă doar ca și opțiune ”semi-arcadă” și o poți găsi aici. Sau poate fi interesantă varianta ”mini”: trandafirii Mini Edenrose?
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri cățărători albi White New Dawn®
88,00 lei – 115,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 115,00 lei
Trandafiri cățărători albi White New Dawn®
Iubitorii de trandafiri albi cățărători se pot bucura de un trandafir sănătos și frumos: trandafirul White New Dawn®.Opțiunea ”LA GHIVECI”, an 1 este în stoc și se poate comanda mai jos.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri cățărători roșii Red Flame®
88,00 lei – 115,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 115,00 lei
Trandafiri cățărători roșii Red Flame®
Motive să-l vrei: rezistența extraordinară în fața bolilor + parfumul său puternic.Te invităm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458 pentru a afla când revine în stoc acest trandafir (vârsta de 1 an).
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Albertine
90,00 lei – 205,00 leiInterval de prețuri: 90,00 lei până la 205,00 lei
Trandafiri Albertine
Acest trandafir are înflorirea lungă și bogată.
Această varietate se livrează cu precomandă începând cu primăvara anului 2026.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
<
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Parfum Royal® semi-arcadă
88,00 lei – 194,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 194,00 lei
Trandafiri Parfum Royal® semi-arcadă
Iată-i acum pentru tine pe senzaționalii trandafiri cățărători Parfum Royal®. Simplifică-ți treaba și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis. I-am denumit astfel ”trandafiri semi-arcadă”, pentru că au înălțimea de minim 100 cm.Livrările pentru opțiunile ”LA GHIVECI” se fac începând cu februarie 2025.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Uetersener Klosterrose®
88,00 lei – 213,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 213,00 lei
Trandafiri Uetersener Klosterrose®
Face senzație cu înflorirea timpurie și cu aspectul general al plantei.
**
Simplifică-ți treaba și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.
I-am denumit astfel ”trandafiri semi-arcadă”, pentru că au înălțimea la livrare de de minim 160 cm.
Livrarea pentru acest trandafir * opțiunea LA GHIVECI * este momentan oprită. Dacă doriți alternativă la acești trandafiri, vă pot recomanda trandafirii Wollerton Old Hall™ sau trandafirii The Pilgrim®.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Nahema®
88,00 lei – 104,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 104,00 lei
Trandafiri Nahema®
Trandafirii Nahema® au fost introduși în anul 2006 de către creatorul francez Delbard.
Acești trandafiri au primit recunoaștere internațională, primind multiple premii de-a lungul vremii.
Găsești acest trandafir ȘI la GHIVECI în secțiunea ”Trandafiri semi-arcadă” - o plantă matură, înaltă de minim 1.6 metru. Astfel, poți dirija deja trandafirul Nahema® pe arcada dorită.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Mini Edenrose (Meibigboni)
60,00 lei – 95,00 leiInterval de prețuri: 60,00 lei până la 95,00 lei
Trandafiri Mini Edenrose
Tufa trandafirului Mini Edenrose te transpune într-o poveste feerică, de basm.
Acest trandafir poate fi si antrenat ca trandafir cățărător. Este potrivit și la semi-umbră (dacă umbra îl acoperă maximum o treime din zi).
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.












Recenzii
Nu există recenzii până acum.