Trandafiri Ghislaine de Féligonde
55,00 lei – 75,00 leiInterval de prețuri: 55,00 lei până la 75,00 lei
Trandafiri Indigoletta (Blue Lady)
55,00 lei – 75,00 leiInterval de prețuri: 55,00 lei până la 75,00 lei
Trandafiri Herzogin Christiana®
76,00 lei – 96,00 leiInterval de prețuri: 76,00 lei până la 96,00 lei
Trandafiri Herzogin Christiana®
Guten Tag :)! Trandafirii Herzogin Christiana® au ajuns să fie disponibili pentru cei mai sofisticați prieteni ai Albinuței de la Gradinaresc.ro.
Opțiunea ”la ghiveci” poate fi precomandată deja și se livrează începând din luna martie 2026.
SKU:
Nu se aplică
Categorie: Trandafiri floribunda
Etichete: trandafiri cățărători, Trandafiri Kordes, Trandafiri Quicksilver®, trandafiri speciali
Descriere
Trandafiri Herzogin Christiana®
Acești trandafiri fac parte din colecția Parfuma.
Este spectaculos pentru că:
- floarea este mare, sub formă de pompon și repetă înflorirea
- are creștere verticală
- este un soi viguros
- parfumul este puternic, dar se remarcă tonurile de ceai și de violete
- aspectul frunzișului este intens și sănătos
Planta se livrează la rădăcină nudă și /sau la ghiveci de 2l, în funcție de disponibilitate.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Alb, Roz |
| Parfum: | Foarte Puternic, Fructat/Citrice, Șampanie, Soc, Zmeură coaptă |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 70 cm |
| Producător: | Kordes |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri.
Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | Nu se aplică |
|---|---|
| Denumire | Trandafiri Herzogin Christiana® |
| Culoare | Alb, Roz |
| Parfum | De citrice, De șampanie, De soc, De zmeură coaptă, Foarte puternic |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg pentru planta la ghiveci |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înălțimea la maturitate | Până la 70 cm |
| Producător | Kordes |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Premiați | ADR, 2015 în Saverne, Premiu special, 2015 în Zweibrücken |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Trandafiri Herzogin Christiana®” Anulează răspunsul
Produse similare
Trandafiri Lake Como®
77,00 lei – 100,00 leiInterval de prețuri: 77,00 lei până la 100,00 lei
Evaluat la 5.00 din 5
Trandafiri Lake Como®
Trandafirul Lake Como® face parte din colecția de trandafiri fabuloși creați de către Enrico Barni. A fost introdus în anul 2016, fiind un soi relativ nou.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Parbleu®
70,00 lei – 78,00 leiInterval de prețuri: 70,00 lei până la 78,00 lei
Evaluat la 5.00 din 5
Trandafiri Parbleu®
Trandafirii Parbleu® sunt un soi relativ recent, fiind introduși în anul 2013 de către Enrico Barni, celebrul creator de soiuri de flori din Italia.
Pentru precomenzi pentru toamnă (noiembrie - decembrie 2023), vă așteptăm cu un email la comenzi@gradinaresc.ro sau un mesaj la numarul de telefon 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Bad Birnbach®
55,00 lei – 68,00 leiInterval de prețuri: 55,00 lei până la 68,00 lei
Trandafiri Bad Birnbach®
Trandafirul Bad Birnbach® se mai numește și Bonapart. Anul în care a fost introdus este anul 1999.
A câștigat multiple premii, iar pentru că este un soi puternic, a primit certificare ADR („Anerkannte Deutsche Rosen” (trandafiri recunoscuți în Germania) în anul 2000.
Acest trandafir face parte din colecția Vigorosa® a creatorului Kordes.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Abracadabra®
65,00 lei – 75,00 leiInterval de prețuri: 65,00 lei până la 75,00 lei
Trandafiri Abracadabra®
Vrei și trandafiri roșii, dar și trandafiri galbeni în același timp? Abracadabra®! Acum, ai această posibilitate cu trandafirii Abracadabra® de la creatorul Kordes.
Acești trandafiri sunt premiați la diferite concursuri internaționale.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Thomas A. Beckett® (Auswinston)
71,00 lei – 79,00 leiInterval de prețuri: 71,00 lei până la 79,00 lei
Trandafiri Thomas A. Beckett®? Da, ei sunt unii dintre cei mai frumoși și mai rezistenți trandafiri ai lui David Austin.
Aceștia sunt denumiți după numele arhiepiscopului din Catedrala Canterbury.
Acest trandafir este un soi distinct, care se face remarcat în orice grădină chic.
Trandafirii Thomas A. Beckett® sunt trandafiri creați cu grijă și pasiune de către producătorul David Austin.
Ce părere aveți despre trandafirii Thomas A. Beckett® (Auswinston)?
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Florentina® (Kortrameilo)
87,00 lei – 88,00 leiInterval de prețuri: 87,00 lei până la 88,00 lei
Trandafiri Florentina
Trandafirul Florentina® este un soi premiat la concursurile de profil, pentru calitățile sale.
Cu trandafirii roșii mergi întotdeauna la sigur, nu-i așa?
A fost creat în anul 2011.
Dacă îți dorești opțiunea la ghiveci ”semi-arcadă”, te invităm să-i găsești aici.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Eustacia Vye® (Ausegdon)
92,00 lei – 138,00 leiInterval de prețuri: 92,00 lei până la 138,00 lei
Trandafiri Eustacia Vye
Tânăra educată din romanul lui Thomas Hardy, "The Return of the Native" ("Întoarcerea băștinașului") dă numele acestui trandafir absolut adorabil.
Îl vrei în colecția ta pentru că aduce căldură, lumină și bucurie!
Opțiunea ”LA GHIVECI” este din nou în stoc.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Cinderella® (Korfobalt)
65,00 lei – 85,00 leiInterval de prețuri: 65,00 lei până la 85,00 lei
Trandafiri Cinderella®
Trandafirul Cinderella® este Cenușăreasa roz din gama producătorului Kordes. Ca în poveste, intensitatea parfumului își face simțită prezența spre seară.
Are rezistență mare la caniculă.
Unul dintre criteriile cele mai căutate atunci când alegem trandafirii este (și) rezistența în fața caniculei. Pentru că îndeplinesc acest citeriu, trandafirii Cinderella® revin în stoc. Te așteptăm cu drag să-l vezi și pe Ketchup & Mustard®, care se distrează maxim în caniculă. Înflorește continuu.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.


























Recenzii
Nu există recenzii până acum.