Trandafiri Kiss me Kate®
68,00 lei – 88,00 leiInterval de prețuri: 68,00 lei până la 88,00 lei
Trandafiri Kiss me Kate®
Iată trandafiri cățărători de poveste!
Dacă îți dorești acești trandafiri, opțiunea ”semi-arcadă”, îi găsești aici.
Dar opțiunea ”semi-arcadă” se aduce doar cu precomandă.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și memorabila Kiss me Kate® a revenit în site.
Trandafiri Kiss me Kate®
Opaaa, dar ce avem noi aici? Cumva unul dintre cei mai minunați trandafiri cățărători (de talie mică) de la Kordes?
Răspuns categoric: DA! De trei ori DA!
Haideți să-i vedem împreună cateva dintre caracteristicile de bază, pentru o decizie asumată de achiziție și o arcadă spectaculoasă în grădină. Câteodată cred ca nu noi alegem trandafirii, ci ei ne aleg pe noi.
Trandafiri Kiss me Kate®? Se potrivesc la tine în grădină dacă preferi:
- ca trandafirii să aibă parfum puternic (și mai explicit – parfumul să fie fructat, dulceag). (Mai concret), acest trandafir îmbină note de lămâie, mere, zmeură, trandafir și chiar smirnă.
- să fie de talie mică, ajungând până la 2 metri în înălțime
- rezistent în fața bolilor
- diametrul florii să fie de 8 – 10 cm
- distanța la plantare să nu fie foarte mare – adică în acest caz 80 cm
- creștere rapidă
Trandafirii Kiss me Kate® au primit recunoaștere din partea specialiștilor, primind multiple premii la competițiile de profil. Această varietate a fost introdusă în anul 2016 și face parte din colecția Climbing Max.
IMPORTANT: florile apar în al doilea an de la plantarea rădăcinii nude.
Planta se livrează la ghiveci de 2l.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz |
| Parfum: | Foarte puternic, Fructat |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 200 cm |
| Producător: | Kordes |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri.
Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | Nu se aplică |
|---|---|
| Denumire | Trandafiri Kiss me Kate® |
| Culoare | Roz |
| Parfum | Dulce, Foarte puternic, Fructat |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir cățărător | Da |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Înălțimea la maturitate | 200 cm |
| Producător | Kordes |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Wollerton Old Hall™ (Ausblanket)
Trandafiri Wollerton Old Hall™
Ce bucurie este acest trandafir superb, cățărător de la David Austin!Începând din luna martie 2026 - opțiunea ”la ghiveci” va fi disponibil la ghiveci.
Trandafiri Pierre de Ronsard®
Această varietate este disponibilă doar ca și opțiune ”semi-arcadă” și o poți găsi aici.
Trandafiri Lemon Siluetta® creație 2023 Kordes
Trandafiri Lemon Siluetta® creație 2023 Kordes
Acești trandafiri fac parte din soiurile noi de la Kordes din anul 2023. Cele mai noi creații (de trandafiri) beneficiază întotdeauna de cele mai noi inovații în cercetare. Hai să fim parte din poveste și din istoria fascinantă a trandafirilor!Trandafiri Kiss me Kate® semi-arcadă
Trandafiri Kiss me Kate® semi-arcadă
Pentru arcade absolut fabuloase, te invităm să iei în considerare și trandafirul Kiss me Kate®. Simplifică-ți treaba, câștigă timp prețios și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și memorabila Kiss me Kate® a revenit în site.
Opțiunea ”semi-arcadă” se livrează în anul 2026 doar pe bază de precomandă.
Dacă îți dorești opțiunea de trandafiri Kiss me Kate® la ghiveci de 2l, îți găsești aici.
Trandafiri semi-arcadă Laguna®
Trandafiri semi-arcadă Laguna®
Trandafirul Laguna® este creație de excepție a Casei Kordes. A fost introdus în anul 2004. Acest trandafir a intrat în colecția exclusivistă de trandafiri cățărători pentru:- parfumul extrem de puternic
- poate fi plantat și la semi-umbră




Recenzii
Nu există recenzii până acum.