Trandafiri Red Edenrose (Meidrason)
59,00 lei – 79,00 leiInterval de prețuri: 59,00 lei până la 79,00 lei
Trandafiri Thomas A. Beckett® (Auswinston)
71,00 lei – 79,00 leiInterval de prețuri: 71,00 lei până la 79,00 lei
Trandafiri The Poet’s Wife® (Auswhirl)
80,00 lei – 100,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 100,00 lei
Trandafiri The Poet’s Wife®
Trandafirul The Poet’s Wife îți propune o surpriză: parfumul său intens de lămâie devine și mai puternic dar și mai dulce pe măsură ce se maturizează.
Încearcă opțiunile SUPERBE de trandafiri GALBENI Imogen®, tot de la David Austin.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și UNICUL Poet’s Wife® a revenit în site ca opțiune de ”ghiveci”.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 77,60 lei |
| 5% | 5 + | 5% 76,00 lei |
Descriere
Trandafiri The Poet’s Wife®
Florile trandafirului The Poet’s Wife sunt de culoare galben intens.
Parfumul lui este deosebit, fructat (lămâie) și puternic.
Arbustul fiind compact și jos, poate fi plantat și în ghiveci.
Acest soi este sănătos și rezistent la îngheț.
Greutatea la livrare este 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 3 kg pentru ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben intens |
| Parfum: | Puternic fructat |
| Înflorire repetată: | Da |
| Înălțime la maturitate: | Până la 120 cm |
| Producător: | David Austin |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la ingheț: |
Rezistent, până la -20 de grade |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Producător | David Austin |
| Denumire | The Poet’s Wife |
| Parfum | Intens fructat |
| Culoare | Galben |
| Plantare în ghiveci | Da |
| Înălțimea la maturitate | Până la 120 cm |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent, până la -20 de grade |
| Înflorire repetată | Da |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Trandafiri The Poet’s Wife® (Auswhirl)” Anulează răspunsul
Produse similare
Trandafiri Happy Chappy®
80,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 123,00 lei
Evaluat la 5.00 din 5
Trandafiri Happy Chappy®
Trandafirii Happy Chappy® sunt deosebiți prin combinația de culori: portocaliu, galben, roz. Plus că poți acoperi zone problematice cu acești trandafiri de talie mică extraordinar de înfloritori.
Se livrează începând din martie 2026.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Red Edenrose (Meidrason)
59,00 lei – 79,00 leiInterval de prețuri: 59,00 lei până la 79,00 lei
Trandafiri Red Edenrose
Trandafirul Red Edenrose are înflorire repetată în sezon, iar floarea poate ajunge până la 110 petale.
Frunzele sunt semi-lucioase, iar frunzișul este unul compact. Înflorirea este foarte abundentă și durează mult.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și superbul Red Eden Rose a revenit în site. Este disponibil la ”ghiveci”.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Pomponella® (Korpompan)
66,00 lei – 91,00 leiInterval de prețuri: 66,00 lei până la 91,00 lei
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Mini Edenrose (Meibigboni)
60,00 lei – 95,00 leiInterval de prețuri: 60,00 lei până la 95,00 lei
Trandafiri Mini Edenrose
Tufa trandafirului Mini Edenrose te transpune într-o poveste feerică, de basm.
Acest trandafir poate fi si antrenat ca trandafir cățărător. Este potrivit și la semi-umbră (dacă umbra îl acoperă maximum o treime din zi).
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Larissa® (Korbaspro)
66,00 lei – 86,00 leiInterval de prețuri: 66,00 lei până la 86,00 lei
Trandafiri Larissa®
Faceți cunoșiință cu un campion! Trandafirul Larissa® a câștigat medalii multiple la concursurile la care a participat.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Eustacia Vye® (Ausegdon)
92,00 lei – 138,00 leiInterval de prețuri: 92,00 lei până la 138,00 lei
Trandafiri Eustacia Vye
Tânăra educată din romanul lui Thomas Hardy, "The Return of the Native" ("Întoarcerea băștinașului") dă numele acestui trandafir absolut adorabil.
Îl vrei în colecția ta pentru că aduce căldură, lumină și bucurie!
Opțiunea ”LA GHIVECI” este din nou în stoc.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Boscobel® (Auscousin)
80,00 lei – 110,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 110,00 lei
Trandafiri Boscobel®
Denumirea acestui trandafir minunat provine de la Casa Boscobel (1632) din localitatea Shropshire, din vestul Angliei.
Floarea adultă a trandafirilor Boscobel® ajunge până la 78 de petale, la maturitate.
Creatorul trandafirilor Boscobel® (Auscousin) este David Austin.
Iubitorii de trandafiri Boscobel® confirmă ce minunați sunt acești trandafiri!
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Lady of Shalott (Ausnyson)
92,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 92,00 lei până la 123,00 lei
Trandafiri Lady of Shalott
Trandafirul Lady of Shalott este una dintre "perlele coroanei" ale producătorului David Austin.
Pentru colecționari, trandafirii Lady of Shalott sunt unii dintre cei mai frumoși trandafiri.
Are o culoare superbă de galben-caisă, care rămâne în mintea privitorului.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.












Recenzii
Nu există recenzii până acum.