Trandafiri Wollerton Old Hall™ (Ausblanket)
80,00 lei – 100,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 100,00 lei
Trandafiri Wollerton Old Hall™
Ce bucurie este acest trandafir superb, cățărător de la David Austin!
Începând din luna martie 2026 – opțiunea ”la ghiveci” va fi disponibil la ghiveci.
Trandafiri Wollerton Old Hall™
Un cățărător cam simpatic de la David Austin? Da, iată-l pe minunatul trandafir Wollerton Old Hall™.
Acest trandafir care se dezvoltă bine la soare, dar și în zone cu semi-umbră.
Se arcuiește excelent pe arcade și oferă un spectacol complet: parfum intens și culoare caldă de caisă. Nu vreau să par prea patetică, dar scenariul cu o masă cu scaune sau un leagăn lângă o arcadă cu Wollerton Old Hall™ este cam de vis (sigur, dacă rezonați cu această paletă de culori).
În plus, această varietate:
- poate fi dirijată pe pereți (dacă aveți astfel de zone, pe care doriți să le înfrumusețați)
- denumirea este dată după una dintre cele mai frumoase grădini private din Marea Britanie (ce onoare!). Menționez că Wollerton Old Hall™ din epocă (acest trandafir a fost introdus în 2011).
- distanța la plantare pentru acest cățărător este necesar a fi de 1,5 metri
- este foarte sănătoasă
- are înflorire abundentă
Planta se livrează la ghiveci și/sau la rădăcină nudă, în funcție de perioada din an și de disponibilitate.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Caisă – Pal |
| Parfum: | Puternic, De Smirnă |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 375 cm |
| Producător: | David Austin |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri.
Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | Nu se aplică |
|---|---|
| Denumire | Trandafiri Wollerton Old Hall™ |
| Culoare | Caisă – Pal |
| Parfum | De smirnă, Puternic |
| Greutate la livrare | 0,33 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg pentru planta la ghiveci |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir cățărător | Da |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înălțimea la maturitate | Până la 375 cm |
| Producător | David Austin |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Indigoletta (Blue Lady)
Trandafiri Indigoletta (Blue Lady)
Cu drag am așteptat să includ în colecția Albinuței de la Gradinaresc.ro acest soi special.Opțiunea la ghiveci se livrează din stoc.
Trandafiri Golden Gate
Trandafiri Golden Gate
Trandafirul Golden Gate este creație de excepție a Casei Kordes. A fost introdus în anul 2005. Acest trandafir a intrat în colecția de trandafiri cățărători pentru:- parfumul puternic
- că tolerează puțină umbră și florile sunt rezistente în fața ploii
Trandafiri Albertine
Această varietate se livrează cu precomandă începând cu primăvara anului 2026.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
<Trandafiri semi-arcadă Golden Gate
Trandafiri semi-arcadă Golden Gate
Trandafirul Golden Gate este creație de excepție a Casei Kordes. A fost introdus în anul 2005. Acest trandafir a intrat în colecția de trandafiri cățărători pentru:- parfumul puternic
- că tolerează puțină umbră și florile sunt rezistente în fața ploii





Recenzii
Nu există recenzii până acum.