Clematite Armandii Apple Blossom
Clematite Armandii Apple Blossom
...pentru că sunt unele dintre clematitele cu frunze veșnic verzi, lungi și înguste.
Livrările pentru această clematită încep în luna martie 2026.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite Julka
Clematite Julka
...pentru perioada de înflorire îndelungată și culorile speciale.
Această varietate se aduce doar cu precomandă. Pentru a afla cu prioritate când va fi următoarea livrare, te așteptăm la email: comenzi@gradinaresc.ro sau la numărul de telefon 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite Cassis®
Clematite Cassis®
...ideale pentru începători sau pentru oameni ocupați, datorită faptului ca sunt plante ușor de întreținut, nepretențioase.
Momentan livrările pentru această clematită sunt sistate. Vom actualiza situația stocurilor constant. Te invităm să ne contactezi în scris la comenzi@gradinaresc.ro sau telefonic la 0738 647 458 pentru detalii privind următoarea tranșă de livrări. Suntem aici pentru tine și pentru nevoile tale. Vom aduce constant varietăți speciale de clematite, care să-ți umple sufletul de bucurie și grădina de culoare. Ne bucurăm că ești acum aici. Este o onoare.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Taiga
Clematis Taiga – clematită exotică, cu flori duble violet‑albastru și vârfuri verzi‑lime
| Culoarea florilor | violet |
| Înălțimea plantei | 2 - 2.5 m |
| Mărimea florilor | mediu |
| Lunile de înflorire | VI, VII, VIII, IX |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 3 (puternic) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 6 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Maria Skłodowska Curie
Clematis Maria Skłodowska Curie – Clematită cu flori mari, duble, albe‑chantilly
| Culoarea florilor | alb |
| Înălțimea plantei | 2 m |
| Mărimea florilor | medie |
| Lunile de înflorire | VI, VII |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (usor) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Polaris
Clematis Polaris – Clematită cu flori mari, roz‑pal cu vârfuri mai închise
| Culoarea florilor | alb |
| Înălțimea plantei | 1.5 - 2 m |
| Mărimea florilor | mari |
| Lunile de înflorire | V, VI |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (ușor) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Bride’s Bouquet
Clematite/Clematis Bride's Bouquet - Eleganță Albă Pură
| Culoarea florilor | alb |
| Înălțimea plantei | 1-1.2 m |
| Mărimea florilor | medii |
| Lunile de înflorire | V, VI,VII, X |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (ușoară) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Blue Ice Cream
Clematite/Clematis Blue Ice Cream
| Culoarea florilor | albastru |
| Înălțimea plantei | 1.5-2 m |
| Mărimea florilor | mari |
| Lunile de înflorire | V, VI, X |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (ușoară) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Birthday Girl
Clematite/Clematis Akaishi
| Culoarea florilor | violet purpuriu |
| Înălțimea plantei | 0.5-1 m |
| Mărimea florilor | mediu |
| Lunile de înflorire | V, VI, VII |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (ușoară) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Raspberry Cream
Clematis Raspberry Cream – Clematită poloneză cu flori mari, roz intens, simple și semi‑duble
| Culoarea florilor | roz |
| Înălțimea plantei | 1.6 - 1.8 m |
| Mărimea florilor | mari |
| Lunile de înflorire | V, VI |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (ușor) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis My Darling
Clematis My Darling – Clematită poloneză cu flori uriașe, duble, roșu‑magenta
| Culoarea florilor | roșu violet |
| Înălțimea plantei | 1.5 - 2 m |
| Mărimea florilor | mari |
| Lunile de înflorire | VI, VII, IX |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (ușor) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Change of Heart
Clematite/Clematis Change of Heart
| Culoarea florilor | roz |
| Înălțimea plantei | 1.7-2 m |
| Mărimea florilor | mari |
| Lunile de înflorire | V, VI, VII |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 3 (puternic) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.