Următoarea livrare se va face în luna iunie (a doua parte a lunii) 2024.
Pentru că ținem cont de ideile primite, am decis să livrăm constant plante și flori speciale + rarități pentru toți prietenii Albinuței de la Gradinaresc.ro.
Livrările se fac pe tot parcursul anului și vor fi anunțate din timp pe site și pe toate platformele sociale afiliate magazinului Gradinaresc.ro
Clematite/Clematis Little Mermaid
Clematite/Clematis Little Mermaid – Clematită japoneză cu flori mari, roz‑somon
| Culoarea florilor | roz somon |
| Înălțimea plantei | 2 m |
| Mărimea florilor | medie |
| Lunile de înflorire | V, VI, VII, VIII, IX, X |
| Aspect (expunere) | N, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (usor) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Justa
Clematite/Clematis Justa – Clematită compactă cu flori albastru‑liliachiu și dungă purpurie
| Culoarea florilor | Albastru deschis-mov |
| Înălțimea plantei | 1-1.5 m |
| Mărimea florilor | medie |
| Lunile de înflorire | VI, VII, VIII, IX |
| Aspect (expunere) | S, N, E, W |
| Mod de tăiere | 3 (puternic) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Julka
Clematite/Clematis Julka – Clematită bicoloră violet‑catifelat cu dungă roșu‑purpurie
| Culoarea florilor | Violet cu dungă roșie |
| Înălțimea plantei | 2 m |
| Mărimea florilor | mari |
| Lunile de înflorire | VI, VII, VIII |
| Aspect (expunere) | N, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (usor) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Jackmanii
Clematite/Clematis Jackmanii – Clematită cu flori violet‑închise, abundente
| Culoarea florilor | Violet |
| Înălțimea plantei | 3-4 m |
| Mărimea florilor | medie |
| Lunile de înflorire | VI, VII, VIII, IX |
| Aspect (expunere) | S, N, E, W |
| Mod de tăiere | 3 (puternic) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Grunwald
Clematite/Clematis Grunwald – Clematită cu flori violet-închis, catifelate
| Culoarea florilor | violet |
| Înălțimea plantei | 3-3.5 m |
| Mărimea florilor | medii |
| Lunile de înflorire | VI, VII, VIII, IX |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 3 (puternic) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bambus Nigra
Clematite/Clematis Danuta
Clematite/Clematis Danuta
| Culoarea florilor | roz |
| Înălțimea plantei | 3.5 m |
| Mărimea florilor | mari |
| Lunile de înflorire | VI, VII |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 3 (puternic) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Change of Heart
Clematite/Clematis Change of Heart
| Culoarea florilor | roz |
| Înălțimea plantei | 1.7-2 m |
| Mărimea florilor | mari |
| Lunile de înflorire | V, VI, VII |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 3 (puternic) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Bride’s Bouquet
Clematite/Clematis Bride's Bouquet - Eleganță Albă Pură
| Culoarea florilor | alb |
| Înălțimea plantei | 1-1.2 m |
| Mărimea florilor | medii |
| Lunile de înflorire | V, VI,VII, X |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (ușoară) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Blue Ice Cream
Clematite/Clematis Blue Ice Cream
| Culoarea florilor | albastru |
| Înălțimea plantei | 1.5-2 m |
| Mărimea florilor | mari |
| Lunile de înflorire | V, VI, X |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (ușoară) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Birthday Girl
Clematite/Clematis Akaishi
| Culoarea florilor | violet purpuriu |
| Înălțimea plantei | 0.5-1 m |
| Mărimea florilor | mediu |
| Lunile de înflorire | V, VI, VII |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (ușoară) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Pierre de Ronsard®
Trandafiri Pierre de Ronsard®
...pentru atunci când decizi să dai grădinii tale un aer cochet! Zero compromisuri.
Simplifică-ți treaba și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.
I-am denumit astfel ”trandafiri semi-arcadă”, pentru că au înălțimea la livrare de de minim 160 cm.
Această varietate este disponibilă doar ca și opțiune ”semi-arcadă” și o poți găsi aici. Sau poate fi interesantă varianta ”mini”: trandafirii Mini Edenrose?
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.