Clematite/Clematis My Darling
Clematis My Darling – Clematită poloneză cu flori uriașe, duble, roșu‑magenta
| Culoarea florilor | roșu violet |
| Înălțimea plantei | 1.5 - 2 m |
| Mărimea florilor | mari |
| Lunile de înflorire | VI, VII, IX |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (ușor) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Mrs Cholmondeley
Clematis Mrs. Cholmondeley – Clematită cu flori mari, bleu‑lavandă, înflorire timpurie și de vară târzie
| Culoarea florilor | albastru pal |
| Înălțimea plantei | 3 m |
| Mărimea florilor | mari |
| Lunile de înflorire | V, VI, VIII |
| Aspect (expunere) | S, N, E, W |
| Mod de tăiere | 2 - 3 (mediu) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Maria Kaczyńska
Clematis Maria Kaczyńska – Clematită poloneză cu flori albe, ondulate și stamine purpurii
| Culoarea florilor | alb |
| Înălțimea plantei | 1-1,4 m |
| Mărimea florilor | mari |
| Lunile de înflorire | V, VI |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (usor) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Maria Skłodowska Curie
Clematis Maria Skłodowska Curie – Clematită cu flori mari, duble, albe‑chantilly
| Culoarea florilor | alb |
| Înălțimea plantei | 2 m |
| Mărimea florilor | medie |
| Lunile de înflorire | VI, VII |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (usor) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Little Mermaid
Clematite/Clematis Little Mermaid – Clematită japoneză cu flori mari, roz‑somon
| Culoarea florilor | roz somon |
| Înălțimea plantei | 2 m |
| Mărimea florilor | medie |
| Lunile de înflorire | V, VI, VII, VIII, IX, X |
| Aspect (expunere) | N, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (usor) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Justa
Clematite/Clematis Justa – Clematită compactă cu flori albastru‑liliachiu și dungă purpurie
| Culoarea florilor | Albastru deschis-mov |
| Înălțimea plantei | 1-1.5 m |
| Mărimea florilor | medie |
| Lunile de înflorire | VI, VII, VIII, IX |
| Aspect (expunere) | S, N, E, W |
| Mod de tăiere | 3 (puternic) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Julka
Clematite/Clematis Julka – Clematită bicoloră violet‑catifelat cu dungă roșu‑purpurie
| Culoarea florilor | Violet cu dungă roșie |
| Înălțimea plantei | 2 m |
| Mărimea florilor | mari |
| Lunile de înflorire | VI, VII, VIII |
| Aspect (expunere) | N, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (usor) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Jackmanii
Clematite/Clematis Jackmanii – Clematită cu flori violet‑închise, abundente
| Culoarea florilor | Violet |
| Înălțimea plantei | 3-4 m |
| Mărimea florilor | medie |
| Lunile de înflorire | VI, VII, VIII, IX |
| Aspect (expunere) | S, N, E, W |
| Mod de tăiere | 3 (puternic) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Hania
Clematite/Clematis Hania – Clematită cu flori bicolore roșu‑violet și margini roz
| Culoarea florilor | rosu cu margini roz |
| Înălțimea plantei | 2 m |
| Mărimea florilor | mari |
| Lunile de înflorire | V, VI, VIII |
| Aspect (expunere) | N, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (usor) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Grunwald
Clematite/Clematis Grunwald – Clematită cu flori violet-închis, catifelate
| Culoarea florilor | violet |
| Înălțimea plantei | 3-3.5 m |
| Mărimea florilor | medii |
| Lunile de înflorire | VI, VII, VIII, IX |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 3 (puternic) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Danuta
Clematite/Clematis Danuta
| Culoarea florilor | roz |
| Înălțimea plantei | 3.5 m |
| Mărimea florilor | mari |
| Lunile de înflorire | VI, VII |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 3 (puternic) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Change of Heart
Clematite/Clematis Change of Heart
| Culoarea florilor | roz |
| Înălțimea plantei | 1.7-2 m |
| Mărimea florilor | mari |
| Lunile de înflorire | V, VI, VII |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 3 (puternic) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.