Trandafiri Indigoletta (Blue Lady)
Trandafiri Indigoletta (Blue Lady)
Cu drag am așteptat să includ în colecția Albinuței de la Gradinaresc.ro acest soi special.Opțiunea la ghiveci se livrează din stoc.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Jacorma
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Chippendale®
Trandafiri Chippendale®
Trandafirii Chippendale® au fost creați în anul 2005 de către Casa Tantau pentru a face atâtea grădini să strălucească la început de sezon.
Recomandăm să urmărești la noi pe site și trandafirii Modern Art®, un soi asemănător, la fel de iubit și de apreciat.
Această varietate se livrează la ”ghiveci”.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Sweet Honey®
Trandafiri Sweet Honey®
Ce bucurie este acest trandafir galben, cățărător de la Kordes!Precomenzile pentru opțiunea ”la ghiveci” vor fi deschise începând cu primăvara anului 2026.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Mrs Cholmondeley
Clematis Mrs. Cholmondeley – Clematită cu flori mari, bleu‑lavandă, înflorire timpurie și de vară târzie
| Culoarea florilor | albastru pal |
| Înălțimea plantei | 3 m |
| Mărimea florilor | mari |
| Lunile de înflorire | V, VI, VIII |
| Aspect (expunere) | S, N, E, W |
| Mod de tăiere | 2 - 3 (mediu) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Kosmos® (Korpriges)
Trandafiri Kosmos®
Trandafirul Kosmos® are un parfum moderat, cu o prezență memorabilă. Este și motivul pentru care a fost premiat în competițiile la care a participat.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Out of Rosenheim® (Kormarkron)
Trandafiri Out of Rosenheim®
Trandafirul Out of Rosenheim® reprezintă o nouă varietate de trandafiri ai producătorului Kordes.
Out of Rosenheim este numele filmului din 1987 al regizorului german Percy Adlon.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Red Edenrose (Meidrason)
Trandafiri Red Edenrose
Trandafirul Red Edenrose are înflorire repetată în sezon, iar floarea poate ajunge până la 110 petale.
Frunzele sunt semi-lucioase, iar frunzișul este unul compact. Înflorirea este foarte abundentă și durează mult.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și superbul Red Eden Rose a revenit în site. Este disponibil la ”ghiveci”.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Hania
Clematite/Clematis Hania – Clematită cu flori bicolore roșu‑violet și margini roz
| Culoarea florilor | rosu cu margini roz |
| Înălțimea plantei | 2 m |
| Mărimea florilor | mari |
| Lunile de înflorire | V, VI, VIII |
| Aspect (expunere) | N, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (usor) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Maria Kaczyńska
Clematis Maria Kaczyńska – Clematită poloneză cu flori albe, ondulate și stamine purpurii
| Culoarea florilor | alb |
| Înălțimea plantei | 1-1,4 m |
| Mărimea florilor | mari |
| Lunile de înflorire | V, VI |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (usor) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis My Darling
Clematis My Darling – Clematită poloneză cu flori uriașe, duble, roșu‑magenta
| Culoarea florilor | roșu violet |
| Înălțimea plantei | 1.5 - 2 m |
| Mărimea florilor | mari |
| Lunile de înflorire | VI, VII, IX |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (ușor) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Romantika
Clematis Romantika – Clematită cu flori aproape negre, catifelate
| Culoarea florilor | violet inchis |
| Înălțimea plantei | 2 - 2.5 m |
| Mărimea florilor | mediu |
| Lunile de înflorire | VII, VIII, IX |
| Aspect (expunere) | S, N, E, W |
| Mod de tăiere | 3 (puternic) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 3 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
