Trandafiri Herzogin Christiana®
76,00 lei – 96,00 leiInterval de prețuri: 76,00 lei până la 96,00 lei
Trandafiri Princess Anne (Auskitchen)
80,00 lei – 100,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 100,00 lei
Trandafiri Indigoletta (Blue Lady)
55,00 lei – 75,00 leiInterval de prețuri: 55,00 lei până la 75,00 lei
Trandafiri Indigoletta (Blue Lady)
Cu drag am așteptat să includ în colecția Albinuței de la Gradinaresc.ro acest soi special.
Opțiunea la ghiveci se livrează din stoc.
SKU:
Nu se aplică
Categorii: Trandafiri cățărători, Trandafiri floribunda
Etichete: trandafiri cățărători, Trandafiri Kordes, Trandafiri Quicksilver®, trandafiri speciali
Descriere
Trandafiri Indigoletta (Blue Lady)
Pentru iubitorii de trandafiri mov, ce spuneți de varianta de trandafiri Indigoletta?
Ia-i în considerare dacă:
- ai nevoie de un trandafir cățărător de talie mică
- îți place culoarea mov pentru trandafiri
- apreciezi trandafirii cu miros puternic
- ai nevoie de timp pentru tine și familia ta/prietenii tăi și alege trandafiri sănătoși
- poți să le oferi spațiu (la plantare) de 150 cm
Ce-i face special:
- rezistența la ploaie
- culoarea ”altfel”
În plus:
- au multiple petale (ajungând chiar la 30 petale)
- sunt rezistenți
- mugurii și florile sunt mari
- diametrul florii ajunge la 10 cm
Planta se livrează la rădăcină nudă și/sau la ghiveci de 5l, în funcție de disponibilitate.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Mov |
| Parfum: | Foarte Puternic |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 300 cm |
| Producător: | Verschuren & Sons by Royal Warrant |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri.
Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | Nu se aplică |
|---|---|
| Denumire | Trandafiri Indigoletta (Blue Lady) |
| Culoare | Mov |
| Parfum | Foarte puternic |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg pentru planta la ghiveci |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir cățărător | Da |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înălțimea la maturitate | Până la 300 cm |
| Producător | Olanda, 1985, Verschuren & Sons by Royal Warrant |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Trandafiri Indigoletta (Blue Lady)” Anulează răspunsul
Produse similare
Trandafiri Ghislaine de Féligonde
55,00 lei – 75,00 leiInterval de prețuri: 55,00 lei până la 75,00 lei
Trandafiri Ghislaine de Féligonde
Ce bucurie este acest trandafir galben, cățărător de la David Austin!Opțiunea ”ghiveci” este acum în stoc pentru tine.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Kiss me Kate®
68,00 lei – 88,00 leiInterval de prețuri: 68,00 lei până la 88,00 lei
Trandafiri Kiss me Kate®
Iată trandafiri cățărători de poveste! Dacă îți dorești acești trandafiri, opțiunea ”semi-arcadă”, îi găsești aici. Dar opțiunea ”semi-arcadă” se aduce doar cu precomandă.Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și memorabila Kiss me Kate® a revenit în site.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri cățărători roșii Red Flame®
88,00 lei – 115,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 115,00 lei
Trandafiri cățărători roșii Red Flame®
Motive să-l vrei: rezistența extraordinară în fața bolilor + parfumul său puternic.Te invităm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458 pentru a afla când revine în stoc acest trandafir (vârsta de 1 an).
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri New Imagine® semi-arcadă
88,00 lei – 194,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 194,00 lei
Trandafiri New Imagine® semi-arcadă
Specific pentru acest trandafir este că pornește înflorirea de jos. Îți poți imagina o arcădă multicoloră, împodobită cu New Imagine®? Simplifică-ți treaba și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis. I-am denumit astfel ”trandafiri semi-arcadă”, pentru că au înălțimea de minim 100 cm.
Opțiunea ”LA GHIVECI” este în stoc.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Albertine
90,00 lei – 205,00 leiInterval de prețuri: 90,00 lei până la 205,00 lei
Trandafiri Albertine
Acest trandafir are înflorirea lungă și bogată.
Această varietate se livrează cu precomandă începând cu primăvara anului 2026.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
<
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Perfumy Siluetta®
55,00 lei – 65,00 leiInterval de prețuri: 55,00 lei până la 65,00 lei
Trandafiri Perfumy Siluetta®
Vă propunem un trandafir cățărător super-super nou de la Kordes, din 2022. Este excepțional și te invităm mai jos să-i vezi caracteristicile.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Nahema®
88,00 lei – 104,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 104,00 lei
Trandafiri Nahema®
Trandafirii Nahema® au fost introduși în anul 2006 de către creatorul francez Delbard.
Acești trandafiri au primit recunoaștere internațională, primind multiple premii de-a lungul vremii.
Găsești acest trandafir ȘI la GHIVECI în secțiunea ”Trandafiri semi-arcadă” - o plantă matură, înaltă de minim 1.6 metru. Astfel, poți dirija deja trandafirul Nahema® pe arcada dorită.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Bathsheba® (Ausschimbley)
80,00 lei – 138,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 138,00 lei
Trandafiri Bathsheba®
Acest tip de trandafir este o invitație deschisă pentru iubitorii de trandafiri cu multe petale.
La maturitate, acest soi poate ajunge chiar și la 170 de petale, făcându-l astfel unul dintre cei mai doriți de către colecționarii de trandafiri.
Cui i-ai dărui trandafiri Bathscheba®?
Trandafirul Bathsheba® revine în stoc, varianta ”la ghiveci”. Vrei un trandafir - tot urcător? Tot de la David Austin? Tot parfumat? Ce spui de mai noua creație Wollerton Old Hall™?
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.












Recenzii
Nu există recenzii până acum.