Trandafiri Albertine
90,00 lei – 205,00 leiInterval de prețuri: 90,00 lei până la 205,00 lei
Trandafiri Albertine
Acest trandafir are înflorirea lungă și bogată.
Această varietate se livrează cu precomandă începând cu primăvara anului 2026.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
<
Trandafiri Albertine
Acest trandafir este extraordinar de viguros, cu creștere verticală și cu frunziș robust.
Este tipul ”alpinist” cu flori mari.
Floarea este plină, are până la 40 de petale la maturitate.
Florile se formează în ciorchine. Mugurii sunt și ei mari, sub formă ovală, de culoare somon-roșiatică.
Parfumul florilor este unul puternic, fructat.
Cu timpul, culoarea florilor devine roz-roșu.
Frunzișul este lucios, cu aspect extrem de sănătos. Frunzele sunt de dimensiuni mici.
Se pretează foarte bine în spațiile largi. Crește până la 6 metri, pe o întindere de până la 4.5 metri.
Are spini mulți și este extrem de florifer.
Face parte din clasa ”Wichurana Ramblers”.
Acest sublim trandafir este câștigător al premiului ”Garden Merit Award”. Acest premiu este dovada ca experții consideră că acest trandafir este extraordinar.
Are înflorirea ori primăvara ori vara, în funcție de condițiile meteo și climă.
Are o rezistență foarte bună la în fața bolilor dar și la îngheț.
Se comportă bine și la soare și la semi-umbră.
Anul introducerii este 1912.
Greutatea la livrare pentru rădăcină nudă este de 0.5 kg, iar greutatea la livrare pentru planta la ghiveci este de 5 kg.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz deschis |
| Parfum: | Puternic, Fructat |
| Înflorire: | O dată pe an, Primăvara sau vara |
| Înălțime la maturitate: | 600 cm |
| Producător: | Barbier, în 1921 |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | Nu se aplică |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Trandafiri Albertine |
| Culoare | Roz deschis |
| Parfum | Fructat, Puternic |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg pentru planta la ghiveci |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înălțimea la maturitate | 600 cm |
| Producător | Barbier |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Tip floare | Dublă, Mare |
| Înflorire | Primăvara sau vara, o singură dată pe an |
| Plantare în ghiveci | Nu |
| Spini | Mulți spini |
| Locația de plantare | Semi-umbră, Soare plin |










Recenzii
Nu există recenzii până acum.