Trandafiri Kiss me Kate® semi-arcadă
68,00 lei – 204,00 leiInterval de prețuri: 68,00 lei până la 204,00 lei
Trandafiri Kiss me Kate® semi-arcadă
Pentru arcade absolut fabuloase, te invităm să iei în considerare și trandafirul Kiss me Kate®.
Simplifică-ți treaba, câștigă timp prețios și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și memorabila Kiss me Kate® a revenit în site.
Opțiunea ”semi-arcadă” se livrează în anul 2026 doar pe bază de precomandă.
Dacă îți dorești opțiunea de trandafiri Kiss me Kate® la ghiveci de 2l, îți găsești aici.
Trandafiri Kiss me Kate® semi-arcadă
Opaaa, dar ce avem noi aici? Cumva unul dintre cei mai minunați trandafiri cățărători (de talie mică) de la Kordes?
Răspuns categoric: DA! De trei ori DA!
Haideți să-i vedem împreună cateva dintre caracteristicile de bază, pentru o decizie asumată de achiziție și o arcadă spectaculoasă în grădină. Câteodată cred ca nu noi alegem trandafirii, ci ei ne aleg pe noi.
Trandafiri Kiss me Kate®? Se potrivesc la tine în grădină dacă preferi:
- ca trandafirii să aibă parfum puternic (și mai explicit – parfumul să fie fructat, dulceag). (Mai concret), acest trandafir îmbină note de lămâie, mere, zmeură, trandafir și chiar smirnă.
- să fie de talie mică, ajungând până la 2 metri în înălțime
- rezistent în fața bolilor
- diametrul florii să fie de 8 – 10 cm
- distanța la plantare să nu fie foarte mare – adică în acest caz 80 cm
- creștere rapidă
Trandafirii Kiss me Kate® au primit recunoaștere din partea specialiștilor, primind multiple premii la competițiile de profil. Această varietate a fost introdusă în anul 2016 și face parte din colecția Climbing Max.
IMPORTANT: florile apar în al doilea an de la plantarea rădăcinii nude.
Planta se livrează la ghiveci de 5l, înălțime plantă minim 100 cm.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz |
| Parfum: | Foarte puternic, Fructat |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 200 cm |
| Producător: | Kordes |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri.
Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | Nu se aplică |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Trandafiri Kiss me Kate® |
| Culoare | Roz |
| Parfum | Dulce, Foarte puternic, Fructat |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir cățărător | Da |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Înălțimea la maturitate | 200 cm |
| Producător | Kordes |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |

Recenzii
Nu există recenzii până acum.