Trandafiri Papi Delbard® semi-arcadă
88,00 lei – 194,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 194,00 lei
Trandafiri Papi Delbard® semi-arcadă
Iată-i acum pentru tine pe senzaționalii trandafiri cățărători Papi Delbard®.
Simplifică treaba, economisește timp și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.
Te bucuri acum de ei, direct din stoc, opțiunea ”la ghiveci”.
Trandafiri Papi Delbard® semi-arcadă
Pentru arcade absolut fabuloase, te invităm să iei în considerare și trandafirul Papi Delbard®.
IMPORTANT: florile apar în al doilea an de la plantarea rădăcinii nude (nu este cazul trandafirilor de pe stoc, care sunt în an 3).
Grădinile noastre sunt oglinzile noastre. Încercăm mereu să le înfrumusețăm cu soiuri dintre cele mai rezistente și mai speciale.
Prin prisma acestui gând, am adus în colecția Albinuței de la Gradinaresc.ro acest trandafir cățărător Papi Delbard®.
Iată în continuare ce-l face atât de special:
- are o rezistență bună atât în fața dăunătorilor, cât și în fața frigului
- este cățărător de talie mică, crescând până la 3 metri
- înflorește abundent pe tot parcursul sezonului
- floarea este mare, dublă, ajungând la maturitate la 26-40 de petale
- în funcție – desigur – de vreme și de climă, începe înflorirea din luna mai și produce flori până în toamnă târziu
- floarea are un aspect delicato-supranatural, într-un amestec seducător de portocaliu, somon (în centru) și galben deschis spre petalele din margine
- se plantează în zonele însorite
- distanța la plantare este necesar a fi de minim 1.5 metri
- câștigător al medaliei de aur la concursul de profil din Baden-Baden (Germania) în 1992
- ajunge la maturitatea desplină în 2-5 ani
- diametrul florii este de aproximativ 10-12 cm
A se evita plantarea în soluri sărace în nutrienți, pentru a garanta înflorirea ”relaxată”, de durată și abundentă a acestui trandafir.
Ce-l face special pe Papi Delbard®? Creșterea rapidă.
Planta se livrează la ghiveci de 5l, înălțime plantă minim 100 cm.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben, Portocaliu |
| Parfum: | Puternic, Fructat, De citrice |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 250-300 cm |
| Producător: | Delbard |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent, -23 grade |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri.
Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | Nu se aplică |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Trandafiri Papi Delbard® |
| Culoare | Galben |
| Parfum | Puternic |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir cățărător | Da |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înălțimea la maturitate | 250 -300 cm |
| Producător | Delbard, Franța, În 1992 |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Indigoletta (Blue Lady)
Trandafiri Indigoletta (Blue Lady)
Cu drag am așteptat să includ în colecția Albinuței de la Gradinaresc.ro acest soi special.Opțiunea la ghiveci se livrează din stoc.
Trandafiri Lemon Siluetta® creație 2023 Kordes
Trandafiri Lemon Siluetta® creație 2023 Kordes
Acești trandafiri fac parte din soiurile noi de la Kordes din anul 2023. Cele mai noi creații (de trandafiri) beneficiază întotdeauna de cele mai noi inovații în cercetare. Hai să fim parte din poveste și din istoria fascinantă a trandafirilor!Trandafiri Kiss me Kate®
Trandafiri Kiss me Kate®
Iată trandafiri cățărători de poveste! Dacă îți dorești acești trandafiri, opțiunea ”semi-arcadă”, îi găsești aici. Dar opțiunea ”semi-arcadă” se aduce doar cu precomandă.Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și memorabila Kiss me Kate® a revenit în site.
Trandafiri Claire Austin®
Trandafiri Claire Austin®
Excelează la capitolul ”parfum” și ”sănătatea generală a plantei/rezistența la boli”.Livrarea pentru această varietate se face începând cu primăvara anului 2026.
Trandafiri Parfum Royal® semi-arcadă
Trandafiri Parfum Royal® semi-arcadă
Iată-i acum pentru tine pe senzaționalii trandafiri cățărători Parfum Royal®. Simplifică-ți treaba și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis. I-am denumit astfel ”trandafiri semi-arcadă”, pentru că au înălțimea de minim 100 cm.Livrările pentru opțiunile ”LA GHIVECI” se fac începând cu februarie 2025.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri semi-arcadă Golden Gate
Trandafiri semi-arcadă Golden Gate
Trandafirul Golden Gate este creație de excepție a Casei Kordes. A fost introdus în anul 2005. Acest trandafir a intrat în colecția de trandafiri cățărători pentru:- parfumul puternic
- că tolerează puțină umbră și florile sunt rezistente în fața ploii
Trandafiri semi-arcadă Laguna®
Trandafiri semi-arcadă Laguna®
Trandafirul Laguna® este creație de excepție a Casei Kordes. A fost introdus în anul 2004. Acest trandafir a intrat în colecția exclusivistă de trandafiri cățărători pentru:- parfumul extrem de puternic
- poate fi plantat și la semi-umbră




Recenzii
Nu există recenzii până acum.