Trandafiri Papi Delbard® semi-arcadă
88,00 lei – 194,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 194,00 lei
Trandafiri Papi Delbard® semi-arcadă
Iată-i acum pentru tine pe senzaționalii trandafiri cățărători Papi Delbard®.
Simplifică treaba, economisește timp și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.
Te bucuri acum de ei, direct din stoc, opțiunea ”la ghiveci”.
Trandafiri Papi Delbard® semi-arcadă
Pentru arcade absolut fabuloase, te invităm să iei în considerare și trandafirul Papi Delbard®.
IMPORTANT: florile apar în al doilea an de la plantarea rădăcinii nude (nu este cazul trandafirilor de pe stoc, care sunt în an 3).
Grădinile noastre sunt oglinzile noastre. Încercăm mereu să le înfrumusețăm cu soiuri dintre cele mai rezistente și mai speciale.
Prin prisma acestui gând, am adus în colecția Albinuței de la Gradinaresc.ro acest trandafir cățărător Papi Delbard®.
Iată în continuare ce-l face atât de special:
- are o rezistență bună atât în fața dăunătorilor, cât și în fața frigului
- este cățărător de talie mică, crescând până la 3 metri
- înflorește abundent pe tot parcursul sezonului
- floarea este mare, dublă, ajungând la maturitate la 26-40 de petale
- în funcție – desigur – de vreme și de climă, începe înflorirea din luna mai și produce flori până în toamnă târziu
- floarea are un aspect delicato-supranatural, într-un amestec seducător de portocaliu, somon (în centru) și galben deschis spre petalele din margine
- se plantează în zonele însorite
- distanța la plantare este necesar a fi de minim 1.5 metri
- câștigător al medaliei de aur la concursul de profil din Baden-Baden (Germania) în 1992
- ajunge la maturitatea desplină în 2-5 ani
- diametrul florii este de aproximativ 10-12 cm
A se evita plantarea în soluri sărace în nutrienți, pentru a garanta înflorirea ”relaxată”, de durată și abundentă a acestui trandafir.
Ce-l face special pe Papi Delbard®? Creșterea rapidă.
Planta se livrează la ghiveci de 5l, înălțime plantă minim 100 cm.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben, Portocaliu |
| Parfum: | Puternic, Fructat, De citrice |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 250-300 cm |
| Producător: | Delbard |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent, -23 grade |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri.
Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | Nu se aplică |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Trandafiri Papi Delbard® |
| Culoare | Galben |
| Parfum | Puternic |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir cățărător | Da |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înălțimea la maturitate | 250 -300 cm |
| Producător | Delbard, Franța, În 1992 |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri cățărători albi White New Dawn®
Trandafiri cățărători albi White New Dawn®
Iubitorii de trandafiri albi cățărători se pot bucura de un trandafir sănătos și frumos: trandafirul White New Dawn®.Opțiunea ”LA GHIVECI”, an 1 este în stoc și se poate comanda mai jos.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri cățărători roșii Red Flame®
Trandafiri cățărători roșii Red Flame®
Motive să-l vrei: rezistența extraordinară în fața bolilor + parfumul său puternic.Te invităm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458 pentru a afla când revine în stoc acest trandafir (vârsta de 1 an).
Trandafiri Albertine
Această varietate se livrează cu precomandă începând cu primăvara anului 2026.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
<Trandafiri Amadeus® semi-arcadă
Trandafiri Amadeus® semi-arcadă
Trandafirul Amadeus® este creație de excepție a Kordes. A fost introdus în anul 2003. Acest trandafir a intrat în colecția de trandafiri cățărători pentru:- durata lungă de înflorire
- că tolerează semi-umbra




Recenzii
Nu există recenzii până acum.