Magnolia Festirose®
328,00 lei
Trandafiri Uetersener Klosterrose®
88,00 lei – 213,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 213,00 lei
Trandafiri semi-arcadă New Dawn®
88,00 lei – 194,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 194,00 lei
Trandafiri New Dawn®
…pentru perioada de înflorire îndelungată și pentru că nu necesită tăieri riguroase.
Simplifică-ți treaba și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.
I-am denumit astfel ”trandafiri semi-arcadă”, pentru că au înălțimea de de minim 160 cm.
Opțiunea ”RĂDĂCINĂ NUDĂ” se livrează în noiembrie 2024.
Următoarea livrare pentru opțiunea ”LA GHIVECI” se face în februarie 2025. Vom debloca precomenzile la începutul anului 2025.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
SKU:
Nu se aplică
Categorii: Plante la comandă, Tradafiri semi-arcadă, Trandafiri cățărători, Trandafiri floribunda
Etichetă: trandafiri
Descriere
Trandafiri New Dawn®
Bucură-te de farmecul acestui trandafir minunat!
Particularitățile sale sunt:
- ideal pentru arcade. Binențeles că poate fi dirijat și pe pergole, ziduri, etc
- nu este pretențios
- preferă zonele mai puțin însorite dar se comportă bine și la soare
- plantele livrate la rădăcină nudă înfloresc începând din al doilea an de la plantare
- răspândirea plantei: 250 cm
- florile ajung la diametru de 8-9 cm
- numărul de petale ajunge până la 40
- frunzișul este generos, compact, lucios
- florile sunt de dimensiune medie, de roz ușor mai intens spre mijloc și roz extrem de deschis spre margini
- acestea se formează în ciorchini, oferind un priveliște blândă, plină de emoție.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 5 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz pal |
| Parfum: | Moderat, De măr |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 250-600 cm |
| Producător: | Dreer, în 1930 |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 5 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Trandafiri New Dawn® |
| Culoare | Roz deschis |
| Dimensiunea florilor | 8-9 cm |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg pentru planta la ghiveci |
| Înălțimea la maturitate | 250 cm până la 600 cm |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Înflorire repetată | Da |
| Parfum | Măr, Moderat |
| Producător | Dreer, 1930 |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Tip floare | Dublă, Medie |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Trandafiri semi-arcadă New Dawn®” Anulează răspunsul
Produse similare
Trandafiri Indigoletta (Blue Lady)
55,00 lei – 75,00 leiInterval de prețuri: 55,00 lei până la 75,00 lei
Trandafiri Indigoletta (Blue Lady)
Cu drag am așteptat să includ în colecția Albinuței de la Gradinaresc.ro acest soi special.Opțiunea la ghiveci se livrează din stoc.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Red Flame® semi-arcadă
88,00 lei – 194,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 194,00 lei
Trandafiri Red Flame® semi-arcadă
Simplifică treaba, economisește timp și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis. I-am denumit astfel ”trandafiri semi-arcadă”, pentru că au înălțimea de minim 100 cm.
Opțiunea ”LA GHIVECI” an 3 de viață este în stoc și se comandă mai jos. Dacă îți dorești acest trandafir în an 1 (tot la ghiveci), îl poți comanda de aici.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Albertine
90,00 lei – 205,00 leiInterval de prețuri: 90,00 lei până la 205,00 lei
Trandafiri Albertine
Acest trandafir are înflorirea lungă și bogată.
Această varietate se livrează cu precomandă începând cu primăvara anului 2026.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
<
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Kiss me Kate® semi-arcadă
68,00 lei – 204,00 leiInterval de prețuri: 68,00 lei până la 204,00 lei
Trandafiri Kiss me Kate® semi-arcadă
Pentru arcade absolut fabuloase, te invităm să iei în considerare și trandafirul Kiss me Kate®. Simplifică-ți treaba, câștigă timp prețios și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.I-am denumit astfel ”trandafiri semi-arcadă”, pentru că au înălțimea de minim 100 cm.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și memorabila Kiss me Kate® a revenit în site.
Opțiunea ”semi-arcadă” se livrează în anul 2026 doar pe bază de precomandă.
Dacă îți dorești opțiunea de trandafiri Kiss me Kate® la ghiveci de 2l, îți găsești aici.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri semi-arcadă Golden Gate
88,00 lei – 194,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 194,00 lei
Trandafiri semi-arcadă Golden Gate
Trandafirul Golden Gate este creație de excepție a Casei Kordes. A fost introdus în anul 2005. Acest trandafir a intrat în colecția de trandafiri cățărători pentru:- parfumul puternic
- că tolerează puțină umbră și florile sunt rezistente în fața ploii
Simplifică-ți treaba și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.
I-am denumit astfel ”trandafiri semi-arcadă”, pentru că au înălțimea de minim 160 cm.
Dacă îți dorești opțiunea de trandafiri la ghiveci de 2l, îi poți găsi aici.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Perfumy Siluetta®
55,00 lei – 65,00 leiInterval de prețuri: 55,00 lei până la 65,00 lei
Trandafiri Perfumy Siluetta®
Vă propunem un trandafir cățărător super-super nou de la Kordes, din 2022. Este excepțional și te invităm mai jos să-i vezi caracteristicile.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Nahema®
88,00 lei – 104,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 104,00 lei
Trandafiri Nahema®
Trandafirii Nahema® au fost introduși în anul 2006 de către creatorul francez Delbard.
Acești trandafiri au primit recunoaștere internațională, primind multiple premii de-a lungul vremii.
Găsești acest trandafir ȘI la GHIVECI în secțiunea ”Trandafiri semi-arcadă” - o plantă matură, înaltă de minim 1.6 metru. Astfel, poți dirija deja trandafirul Nahema® pe arcada dorită.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Florentina® (Kortrameilo)
87,00 lei – 88,00 leiInterval de prețuri: 87,00 lei până la 88,00 lei
Trandafiri Florentina
Trandafirul Florentina® este un soi premiat la concursurile de profil, pentru calitățile sale.
Cu trandafirii roșii mergi întotdeauna la sigur, nu-i așa?
A fost creat în anul 2011.
Dacă îți dorești opțiunea la ghiveci ”semi-arcadă”, te invităm să-i găsești aici.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.










Recenzii
Nu există recenzii până acum.