Trandafiri semi-arcadă New Dawn®
88,00 lei – 194,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 194,00 lei
Trandafiri New Dawn®
…pentru perioada de înflorire îndelungată și pentru că nu necesită tăieri riguroase.
Opțiunea ”RĂDĂCINĂ NUDĂ” se livrează în noiembrie 2024.
Următoarea livrare pentru opțiunea ”LA GHIVECI” se face în februarie 2025. Vom debloca precomenzile la începutul anului 2025.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri New Dawn®
Bucură-te de farmecul acestui trandafir minunat!
Particularitățile sale sunt:
- ideal pentru arcade. Binențeles că poate fi dirijat și pe pergole, ziduri, etc
- nu este pretențios
- preferă zonele mai puțin însorite dar se comportă bine și la soare
- plantele livrate la rădăcină nudă înfloresc începând din al doilea an de la plantare
- răspândirea plantei: 250 cm
- florile ajung la diametru de 8-9 cm
- numărul de petale ajunge până la 40
- frunzișul este generos, compact, lucios
- florile sunt de dimensiune medie, de roz ușor mai intens spre mijloc și roz extrem de deschis spre margini
- acestea se formează în ciorchini, oferind un priveliște blândă, plină de emoție.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 5 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz pal |
| Parfum: | Moderat, De măr |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 250-600 cm |
| Producător: | Dreer, în 1930 |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 5 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Trandafiri New Dawn® |
| Culoare | Roz deschis |
| Dimensiunea florilor | 8-9 cm |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg pentru planta la ghiveci |
| Înălțimea la maturitate | 250 cm până la 600 cm |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Înflorire repetată | Da |
| Parfum | Măr, Moderat |
| Producător | Dreer, 1930 |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Tip floare | Dublă, Medie |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Indigoletta (Blue Lady)
Trandafiri Indigoletta (Blue Lady)
Cu drag am așteptat să includ în colecția Albinuței de la Gradinaresc.ro acest soi special.
Opțiunea la ghiveci se livrează din stoc.
Trandafiri Ghislaine de Féligonde
Trandafiri Ghislaine de Féligonde
Ce bucurie este acest trandafir galben, cățărător de la David Austin!
Opțiunea ”ghiveci” este acum în stoc pentru tine.
Trandafiri Lemon Siluetta® creație 2023 Kordes
Trandafiri Lemon Siluetta® creație 2023 Kordes
Acești trandafiri fac parte din soiurile noi de la Kordes din anul 2023.
Cele mai noi creații (de trandafiri) beneficiază întotdeauna de cele mai noi inovații în cercetare. Hai să fim parte din poveste și din istoria fascinantă a trandafirilor!
Trandafiri Red Flame® semi-arcadă
Trandafiri Red Flame® semi-arcadă
Simplifică treaba, economisește timp și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.
Opțiunea ”LA GHIVECI” an 3 de viață este în stoc și se comandă mai jos. Dacă îți dorești acest trandafir în an 1 (tot la ghiveci), îl poți comanda de aici.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Albertine
Trandafiri Albertine
Acest trandafir are înflorirea lungă și bogată.
Această varietate se livrează cu precomandă începând cu primăvara anului 2026.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
<
Trandafiri Uetersener Klosterrose®
Trandafiri Uetersener Klosterrose®
Face senzație cu înflorirea timpurie și cu aspectul general al plantei.
**
Simplifică-ți treaba și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.
Livrarea pentru acest trandafir * opțiunea LA GHIVECI * este momentan oprită. Dacă doriți alternativă la acești trandafiri, vă pot recomanda trandafirii Wollerton Old Hall™ sau trandafirii The Pilgrim®.
Trandafiri Nahema®
Trandafiri Nahema®
Trandafirii Nahema® au fost introduși în anul 2006 de către creatorul francez Delbard.
Acești trandafiri au primit recunoaștere internațională, primind multiple premii de-a lungul vremii.
Găsești acest trandafir ȘI la GHIVECI în secțiunea ”Trandafiri semi-arcadă” - o plantă matură, înaltă de minim 1.6 metru. Astfel, poți dirija deja trandafirul Nahema® pe arcada dorită.
Trandafiri Mini Edenrose (Meibigboni)
Trandafiri Mini Edenrose
Tufa trandafirului Mini Edenrose te transpune într-o poveste feerică, de basm.
Acest trandafir poate fi si antrenat ca trandafir cățărător. Este potrivit și la semi-umbră (dacă umbra îl acoperă maximum o treime din zi).










Recenzii
Nu există recenzii până acum.