Trandafiri The Pilgrim® (Auswalker)
80,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 123,00 lei
Trandafiri The Pilgrim® (Auswalker)
Ce bucurie este acest trandafir superb, cățărător de la David Austin!
Începând din luna martie 2026 – opțiunea ”la ghiveci” este disponibilă.
Trandafiri The Pilgrim® (Auswalker)
Un trandafir cățărător ”de carieră”, creat în anul 1991 de la David Austin – este acum în galeria selectă de trandafiri cățărători a Gradinaresc.ro.
Acest trandafir care se dezvoltă bine la soare, dar și în zone cu semi-umbră.
Se arcuiește excelent pe arcade și oferă un spectacol complet: parfum intens și culoare caldă de caisă. Nu vreau să par prea patetică, dar scenariul cu o masă cu scaune sau un leagăn lângă o arcadă cu Wollerton Old Hall™ este cam de vis (sigur, dacă rezonați cu această paletă de culori).
În plus, acest trandafir:
- poate fi dirijat pe pereți (dacă aveți astfel de zone, pe care doriți să le înfrumusețați) sau pe arcade
- denumirea este dată după Pelerinii din lucrarea Povestirile din Canterbury (scrisă în secolul XIV de autorul Geoffrey Chaucer)
- distanța la plantare pentru acest cățărător este necesar a fi de 1,5 metri
- mugurii se deschid și prezintă numeroase cupe pline de petale. Acestea formează treptat trandafiri mari cu aspect plat
- este foarte sănătos
- are înflorire abundentă
- are creștere rapidă și tulpinile sunt îmbrăcate de jos cu frunze
Planta se livrează la ghiveci de 5l.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben |
| Parfum: | Puternic, De Smirnă |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 375 cm |
| Producător: | David Austin |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri.
Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | Nu se aplică |
|---|---|
| Denumire | Trandafiri The Pilgrim® (Auswalker) |
| Culoare | Galben |
| Parfum | De ceai, De smirnă, Moderat |
| Greutate la livrare | 0,33 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg pentru planta la ghiveci |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir cățărător | Da |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înălțimea la maturitate | Până la 375 cm |
| Producător | David Austin |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Golden Gate
Trandafiri Golden Gate
Trandafirul Golden Gate este creație de excepție a Casei Kordes. A fost introdus în anul 2005. Acest trandafir a intrat în colecția de trandafiri cățărători pentru:- parfumul puternic
- că tolerează puțină umbră și florile sunt rezistente în fața ploii
Trandafiri Claire Austin®
Trandafiri Claire Austin®
Excelează la capitolul ”parfum” și ”sănătatea generală a plantei/rezistența la boli”.Livrarea pentru această varietate se face începând cu primăvara anului 2026.
Trandafiri Albertine
Această varietate se livrează cu precomandă începând cu primăvara anului 2026.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
<Trandafiri Kiss me Kate® semi-arcadă
Trandafiri Kiss me Kate® semi-arcadă
Pentru arcade absolut fabuloase, te invităm să iei în considerare și trandafirul Kiss me Kate®. Simplifică-ți treaba, câștigă timp prețios și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și memorabila Kiss me Kate® a revenit în site.
Opțiunea ”semi-arcadă” se livrează în anul 2026 doar pe bază de precomandă.
Dacă îți dorești opțiunea de trandafiri Kiss me Kate® la ghiveci de 2l, îți găsești aici.
Trandafiri Papi Delbard® semi-arcadă
Trandafiri Papi Delbard® semi-arcadă
Iată-i acum pentru tine pe senzaționalii trandafiri cățărători Papi Delbard®. Simplifică treaba, economisește timp și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.Te bucuri acum de ei, direct din stoc, opțiunea ”la ghiveci”.
Trandafiri semi-arcadă Golden Gate
Trandafiri semi-arcadă Golden Gate
Trandafirul Golden Gate este creație de excepție a Casei Kordes. A fost introdus în anul 2005. Acest trandafir a intrat în colecția de trandafiri cățărători pentru:- parfumul puternic
- că tolerează puțină umbră și florile sunt rezistente în fața ploii
Trandafiri semi-arcadă Laguna®
Trandafiri semi-arcadă Laguna®
Trandafirul Laguna® este creație de excepție a Casei Kordes. A fost introdus în anul 2004. Acest trandafir a intrat în colecția exclusivistă de trandafiri cățărători pentru:- parfumul extrem de puternic
- poate fi plantat și la semi-umbră















Recenzii
Nu există recenzii până acum.