Trandafiri acoperitori de sol Tesorino®
84,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 84,00 lei până la 123,00 lei
Trandafiri The Pilgrim® (Auswalker)
80,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 123,00 lei
Trandafiri Scentimental®
84,00 lei – 113,00 leiInterval de prețuri: 84,00 lei până la 113,00 lei
Trandafiri Scentimental®
Acești trandafiri sunt creație a Casei Barni din Italia.
Sunt o alegere excelentă pentru înflorirea continuă și frunzișul sănătos.
SKU:
Nu se aplică
Categorii: Trandafiri, Trandafiri floribunda
Etichete: trandafiri floribunda, Trandafiri Kordes, trandafiri noi, trandafiri roz
Descriere
Trandafiri Scentimental®
Acești trandafiri sunt ușor de ținut minte datorită:
- culorilor florilor în nuanțe de roșu-burgundiu, alb și crem.
- faptului că nicio petală nu seamănă cu cealaltă.
- culorile sunt mai intense în perioadele cu temperaturi moderate.
- parfumului puternic condimentat (este unul dintre cei mai parfumați trandafiri bicolori/dungați din lume)
Greutatea la livrare este de 5 kg pentru ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roșu-Burgundiu, Alb, Crem |
| Parfum: | Puternic, Condimentat |
| Înflorire repetată: | Da |
| Înălțime la maturitate: | 100-130 cm |
| Producător: | Barni |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la ingheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Producător | Enrico Barni, Italia |
| Denumire | Trandafiri Scentimental® |
| Parfum | Puternic |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înflorire repetată | Da |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg pentru planta la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Trandafiri Scentimental®” Anulează răspunsul
Produse similare
Trandafiri Cassiopea®
74,00 lei – 82,00 leiInterval de prețuri: 74,00 lei până la 82,00 lei
Trandafiri Cassiopea®
Trandafirii Cassiopea® sunt potriviți pentru acoperirea unor zone problematice din grădina ta. Au valuri bogate de înflorire și sunt de talie mică.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Happy Chappy®
80,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 123,00 lei
Evaluat la 5.00 din 5
Trandafiri Happy Chappy®
Trandafirii Happy Chappy® sunt deosebiți prin combinația de culori: portocaliu, galben, roz. Plus că poți acoperi zone problematice cu acești trandafiri de talie mică extraordinar de înfloritori.
Se livrează începând din martie 2026.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Tramonto Estivo®
70,00 lei – 100,00 leiInterval de prețuri: 70,00 lei până la 100,00 lei
Evaluat la 5.00 din 5
Trandafiri Tramonto Estivo®
Trandafirii Tramonto Estivo® sunt deosebiți prin culoarea lor suavă de caisă roz și de forma florilor.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Florentina® (Kortrameilo)
87,00 lei – 88,00 leiInterval de prețuri: 87,00 lei până la 88,00 lei
Trandafiri Florentina
Trandafirul Florentina® este un soi premiat la concursurile de profil, pentru calitățile sale.
Cu trandafirii roșii mergi întotdeauna la sigur, nu-i așa?
A fost creat în anul 2011.
Dacă îți dorești opțiunea la ghiveci ”semi-arcadă”, te invităm să-i găsești aici.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Eustacia Vye® (Ausegdon)
92,00 lei – 138,00 leiInterval de prețuri: 92,00 lei până la 138,00 lei
Trandafiri Eustacia Vye
Tânăra educată din romanul lui Thomas Hardy, "The Return of the Native" ("Întoarcerea băștinașului") dă numele acestui trandafir absolut adorabil.
Îl vrei în colecția ta pentru că aduce căldură, lumină și bucurie!
Opțiunea ”LA GHIVECI” este din nou în stoc.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Dame Judi Dench® (Ausquaker)
72,00 lei – 90,00 leiInterval de prețuri: 72,00 lei până la 90,00 lei
Evaluat la 5.00 din 5
Trandafiri Dame Judi Dench
Noutate de la producătorul David Austin: trandafirul Dame Judi Dench® face senzație!
Coloritul special și rezistența sa îl plasează între favoriții iubitorilor de trandafiri!
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Boscobel® (Auscousin)
80,00 lei – 110,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 110,00 lei
Trandafiri Boscobel®
Denumirea acestui trandafir minunat provine de la Casa Boscobel (1632) din localitatea Shropshire, din vestul Angliei.
Floarea adultă a trandafirilor Boscobel® ajunge până la 78 de petale, la maturitate.
Creatorul trandafirilor Boscobel® (Auscousin) este David Austin.
Iubitorii de trandafiri Boscobel® confirmă ce minunați sunt acești trandafiri!
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Bathsheba® (Ausschimbley)
80,00 lei – 138,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 138,00 lei
Trandafiri Bathsheba®
Acest tip de trandafir este o invitație deschisă pentru iubitorii de trandafiri cu multe petale.
La maturitate, acest soi poate ajunge chiar și la 170 de petale, făcându-l astfel unul dintre cei mai doriți de către colecționarii de trandafiri.
Cui i-ai dărui trandafiri Bathscheba®?
Trandafirul Bathsheba® revine în stoc, varianta ”la ghiveci”. Vrei un trandafir - tot urcător? Tot de la David Austin? Tot parfumat? Ce spui de mai noua creație Wollerton Old Hall™?
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.

Recenzii
Nu există recenzii până acum.