Trandafiri Purple Eden®/Ebb Tide
80,00 lei – 113,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 113,00 lei
Trandafiri Purple Eden®
Ce bucurie este acest trandafir superb, cățărător de la David Austin!
Începând din luna martie 2026 – opțiunea ”la ghiveci” este disponibilă.
Trandafiri Purple Eden®/Ebb Tide
Iată o varietate care are culoare mov, purpuriu, unică.
Tufa are creștere compactă.
Este extrem de potrivit pentru buchete.
Planta se livrează la ghiveci de 5l.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Mov Închis |
| Parfum: | Puternic, Fructat, Condimentat |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 70-90 cm |
| Producător: | Tom Carruth |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri.
Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | Nu se aplică |
|---|---|
| Denumire | Trandafiri Purple Eden® |
| Culoare | Violet |
| Parfum | Condimentat, Puternic |
| Greutate la livrare | 0,33 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg pentru planta la ghiveci |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înălțimea la maturitate | Până la 70 – 90 cm |
| Producător | Carruth, SUA |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Lake Como®
Trandafiri Lake Como®
Trandafirul Lake Como® face parte din colecția de trandafiri fabuloși creați de către Enrico Barni. A fost introdus în anul 2016, fiind un soi relativ nou.
Trandafiri Scent of woman®
Trandafiri Scent of woman®
Trandafirii Scent of woman® sunt introduși de către creatorul italian de renume Enrico Barni în anul 2009.
Livrăm acest trandafir la ghiveci începând din primăvară.
Trandafiri Chippendale®
Trandafiri Chippendale®
Trandafirii Chippendale® au fost creați în anul 2005 de către Casa Tantau pentru a face atâtea grădini să strălucească la început de sezon.
Recomandăm să urmărești la noi pe site și trandafirii Modern Art®, un soi asemănător, la fel de iubit și de apreciat.
Această varietate se livrează la ”ghiveci”.
Trandafiri Abracadabra®
Trandafiri Abracadabra®
Vrei și trandafiri roșii, dar și trandafiri galbeni în același timp? Abracadabra®! Acum, ai această posibilitate cu trandafirii Abracadabra® de la creatorul Kordes.
Acești trandafiri sunt premiați la diferite concursuri internaționale.
Trandafiri Thomas A. Beckett® (Auswinston)
Trandafiri Thomas A. Beckett®? Da, ei sunt unii dintre cei mai frumoși și mai rezistenți trandafiri ai lui David Austin.
Aceștia sunt denumiți după numele arhiepiscopului din Catedrala Canterbury.
Acest trandafir este un soi distinct, care se face remarcat în orice grădină chic.
Trandafirii Thomas A. Beckett® sunt trandafiri creați cu grijă și pasiune de către producătorul David Austin.
Ce părere aveți despre trandafirii Thomas A. Beckett® (Auswinston)?
Trandafiri Pomponella® (Korpompan)
Trandafiri Kosmos® (Korpriges)
Trandafiri Kosmos®
Trandafirul Kosmos® are un parfum moderat, cu o prezență memorabilă. Este și motivul pentru care a fost premiat în competițiile la care a participat.
Trandafiri Desdemona® (Auskindling)
Trandafiri Desdemona®
Trandafirul Desdemona® poartă numele eroinei tragice din Othello al lui Shakespeare.
Prin forma lor specială, petalele acestui soi de trandafir oferă un spectacol minunat privitorului.
Livrarea pentru varianta la g h i v e c i pentru trandafirii Desdemona® revin în luna martie 2026.
Momentan, Desdemona® la r ă d ă c i n ă nu mai este în stoc. Vrei un trandafir - tot alb? Tot de la David Austin? Care înflorește foarte abundent? Ce spui de spectaculosul Kew Gardens®?

Recenzii
Nu există recenzii până acum.