Trandafiri Desdemona® (Auskindling)
80,00 lei – 138,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 138,00 lei
Trandafiri Desdemona®
Trandafirul Desdemona® poartă numele eroinei tragice din Othello al lui Shakespeare.
Prin forma lor specială, petalele acestui soi de trandafir oferă un spectacol minunat privitorului.
Livrarea pentru varianta la g h i v e c i pentru trandafirii Desdemona® revin în luna martie 2026.
Momentan, Desdemona® la r ă d ă c i n ă nu mai este în stoc. Vrei un trandafir – tot alb? Tot de la David Austin? Care înflorește foarte abundent? Ce spui de spectaculosul Kew Gardens®?
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 77,60 lei |
| 5% | 5 + | 5% 76,00 lei |
Trandafiri Desdemona®
Parfumul puternic Old Rose al trandafirului Desdemona® are note de floare de migdal și note gurmande de castraveți și coajă de lămâie.
Arbustul creat de acest minunat soi este rotund, robust și sănătos. Mugurii sunt de culoare roz și se deschid în flori superbe albe.
Muguri roz piersici se deschid spre flori frumoase, albe, în formă de potir, cu o nuanță roz.
Poate fi plantat și în ghivece mari, pentru a-i asigura tot confortul de a se dezvolta și într-un spațiu mai restrâns.
Se dezvoltă bine în soare plin, pe zonele de est, vest ș/sau sud.
Parfumul este puternic, de ”trandafir”, parfumul tradițional vechi pe care îl știm dintotdeauna.
A fost introdus în anul 2015, este un soi relativ nou, care se bucură astfel de inovația și expertiza crescătorului de renume mondial David Austin.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 5 kg pentru ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Alb |
| Parfum: | Puternic |
| Înflorire repetată: | Da |
| Înălțime la maturitate: | Până la 110 cm |
| Producător: | Davin Austin |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la ingheț: |
Rezistent, până la -25 de grade |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Trandafir Desdemona® |
| Culoare | Alb |
| Parfum | Puternic |
| Înflorire repetată | Da |
| Înălțimea la maturitate | Până la 110 cm |
| Rezistența la îngheț | Rezistent, până la -25 grade |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Producător | David Austin |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Lake Como®
Trandafiri Lake Como®
Trandafirul Lake Como® face parte din colecția de trandafiri fabuloși creați de către Enrico Barni. A fost introdus în anul 2016, fiind un soi relativ nou.
Trandafiri Peach Melba® (Korita)
Trandafiri Peach Melba®
Trandafirul Peach Melba a fost premiat în anul 2019, privind rezistența împotriva bolilor.
Trandafiri Out of Rosenheim® (Kormarkron)
Trandafiri Out of Rosenheim®
Trandafirul Out of Rosenheim® reprezintă o nouă varietate de trandafiri ai producătorului Kordes.
Out of Rosenheim este numele filmului din 1987 al regizorului german Percy Adlon.
Trandafiri Kosmos® (Korpriges)
Trandafiri Kosmos®
Trandafirul Kosmos® are un parfum moderat, cu o prezență memorabilă. Este și motivul pentru care a fost premiat în competițiile la care a participat.
Trandafiri Giardina® (Tan97289)
Trandafiri Giardina
Remarcabil trandafir cățărător cu florile mari, într-o nuanță romantică minunată de roz deschis, margini mai deschise. Parfum moderat, fructat, dulce. Poate fi folosit pentru flori tăiate, grădină, stâlp sau catarator.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și spectaculoasa Giardina a revenit în site.
Trandafiri Florentina® (Kortrameilo)
Trandafiri Florentina
Trandafirul Florentina® este un soi premiat la concursurile de profil, pentru calitățile sale.
Cu trandafirii roșii mergi întotdeauna la sigur, nu-i așa?
A fost creat în anul 2011.
Dacă îți dorești opțiunea la ghiveci ”semi-arcadă”, te invităm să-i găsești aici.
Trandafiri Boscobel® (Auscousin)
Trandafiri Boscobel®
Denumirea acestui trandafir minunat provine de la Casa Boscobel (1632) din localitatea Shropshire, din vestul Angliei.
Floarea adultă a trandafirilor Boscobel® ajunge până la 78 de petale, la maturitate.
Creatorul trandafirilor Boscobel® (Auscousin) este David Austin.
Iubitorii de trandafiri Boscobel® confirmă ce minunați sunt acești trandafiri!
Trandafiri Lady of Shalott (Ausnyson)
Trandafiri Lady of Shalott
Trandafirul Lady of Shalott este una dintre "perlele coroanei" ale producătorului David Austin.
Pentru colecționari, trandafirii Lady of Shalott sunt unii dintre cei mai frumoși trandafiri.
Are o culoare superbă de galben-caisă, care rămâne în mintea privitorului.


















Recenzii
Nu există recenzii până acum.