Trandafiri Peach Melba® (Korita)
65,00 lei – 78,00 leiInterval de prețuri: 65,00 lei până la 78,00 lei
Trandafiri Peach Melba®
Trandafirul Peach Melba a fost premiat în anul 2019, privind rezistența împotriva bolilor.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 63,05 lei |
| 5% | 5 + | 5% 61,75 lei |
Trandafiri Peach Melba®
Trandafirul Peach Melba are un colorit special. Oferă o paletă de nuanțe superbe de roșu și portocaliu pe marginile petalelor și de galben spre roz la interiorul florii.
Este extrem de rezistent la boli și la îngheț.
Înflorește constant pe tot parcursul sezonului.
Are tulpina bogată, verticală și poate fi plantat și în ghivece.
Greutatea la livrare este 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 3 kg pentru ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Cupru-caisă |
| Parfum: | Moderat |
| Înflorire repetată: | Da |
| Înălțime la maturitate: | Până la 120 cm |
| Producător: | Kordes |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la ingheț: |
Rezistent, până la -20 de grade |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Producător | Kordes |
| Denumire | Trandafir Peach Melba |
| Culoare | Caisă |
| Înălțimea la maturitate | Până la 120 cm |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent, până la -20 de grade |
| Înflorire repetată | Da |
| Parfum | Moderat |
| Tip floare | Dublă |
| Plantare în ghiveci | Da |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Lavender Dream®
Trandafiri Lavender Dream®
Trandafirii Lavender Dream® sunt deosebiți pentru că au o culoare aparte, lavandă-roz.
Această varietate, opțiunea ”la GHIVECI” se poate precomanda cu livrare începând cu primăvara anului 2026.
Trandafiri Tramonto Estivo®
Trandafiri Tramonto Estivo®
Trandafirii Tramonto Estivo® sunt deosebiți prin culoarea lor suavă de caisă roz și de forma florilor.
Trandafiri EOS®
Trandafiri EOS®
Trandafirii EOS® sunt opera excepțională a creatorului Enrico Barni. A fost introdus în anul 2009, fiind un soi relativ nou.
Acest trandafir se aduce cu precomandă. Următoarea livrare pentru el este în luna mai 2024, varianta GHIVECI.
Trandafiri Pierre Arditi® (Meicalanaq)
Trandafiri Pierre Arditi®
Trandafirul Pierre Arditi este recunoscut internațional pentru parfumul său deosebit.
Parfumul care a convins juriile de specialitate din întreaga lume este unul intens fructat.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și unicul Pierre Arditi® a revenit în site.
Trandafiri Out of Rosenheim® (Kormarkron)
Trandafiri Out of Rosenheim®
Trandafirul Out of Rosenheim® reprezintă o nouă varietate de trandafiri ai producătorului Kordes.
Out of Rosenheim este numele filmului din 1987 al regizorului german Percy Adlon.
Trandafiri Larissa® (Korbaspro)
Trandafiri Larissa®
Faceți cunoșiință cu un campion! Trandafirul Larissa® a câștigat medalii multiple la concursurile la care a participat.
Trandafiri Desdemona® (Auskindling)
Trandafiri Desdemona®
Trandafirul Desdemona® poartă numele eroinei tragice din Othello al lui Shakespeare.
Prin forma lor specială, petalele acestui soi de trandafir oferă un spectacol minunat privitorului.
Livrarea pentru varianta la g h i v e c i pentru trandafirii Desdemona® revin în luna martie 2026.
Momentan, Desdemona® la r ă d ă c i n ă nu mai este în stoc. Vrei un trandafir - tot alb? Tot de la David Austin? Care înflorește foarte abundent? Ce spui de spectaculosul Kew Gardens®?
Trandafiri Caramella® (Korkintera)
Trandafiri Caramella®
Trandafirul galben Caramella® este grațios și delicat și parcă te îndeamnă la o limonadă delicioasă!
Te poți bucura de el pe tot parcursul sezonului, pentru că are înflorire repetată.
Creatorul trandafirului Caramella® este Kordes.










Recenzii
Nu există recenzii până acum.