Trandafiri Lavender Dream®
80,00 lei – 100,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 100,00 lei
Trandafiri Lavender Dream®
Trandafirii Lavender Dream® sunt deosebiți pentru că au o culoare aparte, lavandă-roz.
Această varietate, opțiunea ”la GHIVECI” se poate precomanda cu livrare începând cu primăvara anului 2026.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 77,60 lei |
| 5% | 5 + | 5% 76,00 lei |
Trandafiri Lavender Dream®
Trandafirul Lavender Dream® este trandafirul tău special din grădină. Satisface chiar și cele mai exigente cerințe:
- oferă înflorire repetată, pe tot parcursul sezonului
- are rezistență excelentă în fața dăunătorilor și rezistență mare la îngheț
- seduce prin parfum puternic
- convinge prin culoare specială, diferită, unică (lavandă roz)
- are ca specificitate: înflorirea plată
Înflorirea se produce în ciorchini mari și are loc pe tot parcursul sezonului. Tolerează bine și umbra.
Frunzișul este arcuit, stufos, viguros, de culoare verde deschis.
Înălțimea la maturitate ajunge chiar și la 130 cm în înălțime.
Florile trandafirului Lavender Dream® au formă semi-dublă (între 11 și 15 petale).
Greutatea la livrare pentru rădăcină nudă este de 0.5 kg, iar greutatea la livrare pentru planta la ghiveci este de 3 kg.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Lavandă roz |
| Parfum: | Puternic |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 110-130 cm |
| Producător: | G. Peter Ilsink |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Trandafiri Lavender Dream® |
| Culoare | Lavandă |
| Parfum | Puternic |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Înălțimea la maturitate | 110-130 cm |
| Producător | G. Peter Ilsink |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Tip floare | Semi-dublă |
| Înflorire repetată | Da |
Produse similare
Trandafiri Happy Chappy®
Trandafiri Happy Chappy®
Trandafirii Happy Chappy® sunt deosebiți prin combinația de culori: portocaliu, galben, roz. Plus că poți acoperi zone problematice cu acești trandafiri de talie mică extraordinar de înfloritori.
Se livrează începând din martie 2026.
Trandafiri The Poet’s Wife® (Auswhirl)
Trandafiri The Poet's Wife®
Trandafirul The Poet's Wife îți propune o surpriză: parfumul său intens de lămâie devine și mai puternic dar și mai dulce pe măsură ce se maturizează.
Încearcă opțiunile SUPERBE de trandafiri GALBENI Imogen®, tot de la David Austin.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și UNICUL Poet's Wife® a revenit în site ca opțiune de ”ghiveci”.
Trandafiri Pierre Arditi® (Meicalanaq)
Trandafiri Pierre Arditi®
Trandafirul Pierre Arditi este recunoscut internațional pentru parfumul său deosebit.
Parfumul care a convins juriile de specialitate din întreaga lume este unul intens fructat.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și unicul Pierre Arditi® a revenit în site.
Trandafiri Peach Melba® (Korita)
Trandafiri Peach Melba®
Trandafirul Peach Melba a fost premiat în anul 2019, privind rezistența împotriva bolilor.
Trandafiri Mini Edenrose (Meibigboni)
Trandafiri Mini Edenrose
Tufa trandafirului Mini Edenrose te transpune într-o poveste feerică, de basm.
Acest trandafir poate fi si antrenat ca trandafir cățărător. Este potrivit și la semi-umbră (dacă umbra îl acoperă maximum o treime din zi).
Trandafiri Desdemona® (Auskindling)
Trandafiri Desdemona®
Trandafirul Desdemona® poartă numele eroinei tragice din Othello al lui Shakespeare.
Prin forma lor specială, petalele acestui soi de trandafir oferă un spectacol minunat privitorului.
Livrarea pentru varianta la g h i v e c i pentru trandafirii Desdemona® revin în luna martie 2026.
Momentan, Desdemona® la r ă d ă c i n ă nu mai este în stoc. Vrei un trandafir - tot alb? Tot de la David Austin? Care înflorește foarte abundent? Ce spui de spectaculosul Kew Gardens®?
Trandafiri Caramella® (Korkintera)
Trandafiri Caramella®
Trandafirul galben Caramella® este grațios și delicat și parcă te îndeamnă la o limonadă delicioasă!
Te poți bucura de el pe tot parcursul sezonului, pentru că are înflorire repetată.
Creatorul trandafirului Caramella® este Kordes.
Direct din stoc pentru o experiență de neuitat!
Trandafiri Lady of Shalott (Ausnyson)
Trandafiri Lady of Shalott
Trandafirul Lady of Shalott este una dintre "perlele coroanei" ale producătorului David Austin.
Pentru colecționari, trandafirii Lady of Shalott sunt unii dintre cei mai frumoși trandafiri.
Are o culoare superbă de galben-caisă, care rămâne în mintea privitorului.










Recenzii
Nu există recenzii până acum.