Trandafiri Imogen® (Austritch)
73,00 lei – 95,00 leiInterval de prețuri: 73,00 lei până la 95,00 lei
Trandafiri Imogen®
Acești trandafiri au intrat în colecția din acest an din nevoia clienților noștri dragi de a putea planta trandafiri(i) și în zonele cu umbră parțială.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 70,81 lei |
| 5% | 5 + | 5% 69,35 lei |
Trandafiri Imogen®
Trandafirii Imogen® de la David Austin îndeplinesc cele mai rafinate cerințe:
- de rezistență în fața bolilor și a înghețului (din experiența din anul 2023 cu ceilalți trandafiri, ”englezeștii” sunt extrem de rezistenți și în fața caniculei).
- de robustețe: crează o tufă viguroasă, verticală cu un frunziș lucios, care parcă strigă ”SĂNĂTATE”
- de culoare: yeeey, face spectacol: înflorește galben deschis, urmând ca apoi culoarea să migreze până spre crem (iubitorii de bujori cunosc ”stilul” regăsit și la bujorul Coral Sunset)
- de parfum discret, în doză rezonabilă, lăsând loc efectului vizual spectaculos, candid și elegant
- de petale multe, stil ”volănașe” care să se joace în cadru pe tot parcursul înfloririi
- de noutate: creat în 2016
- de referințe culturale: este numit după personajul din Cymbeline a lui Shakespeare
- mărimea florii: medie
Unde se recomandă plantarea:
- în soare plin dar și în zone cu umbră parțială
- pe zonele de est, sud, vest și chiar pe nord, dacă ajunge soarele după-amiază.
PONT: este extrem de important și spațiul pe care îl aloci trandafirului. Pentru trandafirul Imogen® recomandăm 90 cm în ”lățime”, să se poată desfășura în voie și să se dezvolte armonios.
Greutatea la livrare este 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 3 kg pentru ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben pal |
| Parfum: | Ușor-mediu fructat |
| Înflorire repetată: | Da |
| Înălțime la maturitate: | Până la 90 cm |
| Producător: | David Austin |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la ingheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Producător | David Austin |
| Denumire | Trandafiri Imogen® |
| Parfum | Ușor-mediu fructat |
| Culoare | Galben |
| Plantare în ghiveci | Nu |
| Înălțimea la maturitate | Până la 90 cm |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înflorire repetată | Da |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Folosit pentru flori tăiate | Da |
Produse similare
Trandafiri la ghiveci Girandola®
Trandafiri la ghiveci Girandola®
Poți realiza buchete unice cu trandafirii Girandola®. Ce minunat să ai (și) trandafiri Girandola® la evenimentele speciale din viața ta și a celor dragi ție!
Trandafiri EOS®
Trandafiri EOS®
Trandafirii EOS® sunt opera excepțională a creatorului Enrico Barni. A fost introdus în anul 2009, fiind un soi relativ nou.
Acest trandafir se aduce cu precomandă. Următoarea livrare pentru el este în luna mai 2024, varianta GHIVECI.
Trandafiri The Poet’s Wife® (Auswhirl)
Trandafiri The Poet's Wife®
Trandafirul The Poet's Wife îți propune o surpriză: parfumul său intens de lămâie devine și mai puternic dar și mai dulce pe măsură ce se maturizează.
Încearcă opțiunile SUPERBE de trandafiri GALBENI Imogen®, tot de la David Austin.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și UNICUL Poet's Wife® a revenit în site ca opțiune de ”ghiveci”.
Trandafiri Pierre Arditi® (Meicalanaq)
Trandafiri Pierre Arditi®
Trandafirul Pierre Arditi este recunoscut internațional pentru parfumul său deosebit.
Parfumul care a convins juriile de specialitate din întreaga lume este unul intens fructat.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și unicul Pierre Arditi® a revenit în site.
Trandafiri Out of Rosenheim® (Kormarkron)
Trandafiri Out of Rosenheim®
Trandafirul Out of Rosenheim® reprezintă o nouă varietate de trandafiri ai producătorului Kordes.
Out of Rosenheim este numele filmului din 1987 al regizorului german Percy Adlon.
Trandafiri Larissa® (Korbaspro)
Trandafiri Larissa®
Faceți cunoșiință cu un campion! Trandafirul Larissa® a câștigat medalii multiple la concursurile la care a participat.
Trandafiri Kosmos® (Korpriges)
Trandafiri Kosmos®
Trandafirul Kosmos® are un parfum moderat, cu o prezență memorabilă. Este și motivul pentru care a fost premiat în competițiile la care a participat.
Trandafiri Eustacia Vye® (Ausegdon)
Trandafiri Eustacia Vye
Tânăra educată din romanul lui Thomas Hardy, "The Return of the Native" ("Întoarcerea băștinașului") dă numele acestui trandafir absolut adorabil.
Îl vrei în colecția ta pentru că aduce căldură, lumină și bucurie!












Recenzii
Nu există recenzii până acum.