Bujori Coral Sunset
79,00 lei – 94,00 leiInterval de prețuri: 79,00 lei până la 94,00 lei
Bujori Coral Sunset
Bujorul Coral Sunset este hibridul perfect, pentru iubitorii de bujori în nuanțe de coral/portocaliu.
Te invit să urmărești colecția de bujori premiați, aici. Premiile acordate sunt o dovadă incontestabilă a valorii acestor bujori.
Bujorul la ghiveci este pe stoc. Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Bujori Coral Sunset
Bujorul Coral Sunset este un bujor premiat (în 2003).
La maturitate ajunge până la 110 cm, iar tulpinile sale sunt foarte viguroase.
Florile sunt mari, semi-duble, de culoare superbă de portocaliu.
Frunzele sunt de un verde intens.
Are un parfum moderat și este longeviv, ceea ce îi întregește farmecul deosebit.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rizomi și 3.5 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Portocaliu |
| Parfum: | Moderat |
| Înflorire: | La începutul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | Până la 110 cm |
| Tip floare: | Mare, Semi-Dublă |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 0,5 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Bujor Coral Sunset |
| Culoare | Portocaliu |
| Parfum | Moderat |
| Dimensiunea florilor | Până la 20 cm în diametru |
| Înflorire | Sezon timpuriu |
| Înălțimea la maturitate | Până la 110 cm |
| Tip floare | Semi-dublă |
| Rizom la livrare | Cu 3/5 ochi |
| Folosit pentru flori tăiate | Da |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rizomi, 2,5 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rizomi 3/5 ochi |









Mihai Konovala –
Recomand,
Mulțumim de sfaturi!