Bujori Bartzella
136,00 lei – 137,00 leiInterval de prețuri: 136,00 lei până la 137,00 lei
Bujori Bartzella
Bujorul Bartzella este hibridul intersecțional elegant pe care-l iubești la prima vedere!
La înflorire, bujorul Bartzella înseninează tot spațiul pe care-l ocupă!
Acest soi de bujor a fost premiat cu Award of Garden Merit.
Te invit să urmărești colecția de bujori premiați, aici. Premiile acordate sunt o dovadă incontestabilă a valorii acestor bujori.
Opțiunea ”bulbi de bujori” este în stoc.
Bujori Bartzella
Bujorul Bartzella este cunoscut și apreciat de către iubitorii de bujori de pretutindeni.
Florile sale sunt mari (15-20 cm), în culoare de galben solar, cu partea din mijloc având inserții de coral și roșu. Rafinament pur!
Bujorul Bartzella are înflorire abundentă, mai ales după ce planta ajunge la maturitate, adică dupa câțiva ani.
Este folosit și pentru flori tăiate, aducând farmec oriunde apare.
Parfumul său fructat te invită într-o poveste de vis, în care totul este posibil!
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rizomi și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben |
| Parfum: | Moderat, fructat |
| Înflorire: | Începutul verii |
| Înălțime la maturitate: | Până la 90 cm |
| Tip floare: | Mare, Dublă |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 0,3 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Bujor Bartzella |
| Culoare | Galben |
| Dimensiunea florilor | 15-20 cm |
| Folosit pentru flori tăiate | Da |
| Înflorire | La începutul verii |
| Înălțimea la maturitate | Până la 90 cm |
| Hibrid intersecțional | Da |
| Parfum | De citrice, Fructat, Moderat |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Rizom la livrare | Cu 3/5 ochi |
| Tip floare | Dublă |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rizomi, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rizomi 3/5 ochi |















Recenzii
Nu există recenzii până acum.