Bujori Gen. Mac Mahon
40,00 lei – 53,00 leiInterval de prețuri: 40,00 lei până la 53,00 lei
Bujori Gen. Mac Mahon
Bujorul Gen. Mac Mahon face parte din categoria Lactiflora.
Acest tip de bujor a fost premiat, convingând juriul că este special.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 38,80 lei |
| 5% | 5 + | 5% 38,00 lei |
Bujori Gen. Mac Mahon
Bujorul Gen. Mac Mahon este un bujor de tradiție, fiind cunoscut încă din secolul al XIX-lea, în Franța.
Acest bujor are culoarea roșu intens, iar florile sunt duble și mari.
La rândul lor, frunzele sunt de culoare verde intens.
La maturitate ajunge la 90 cm, iar rezistența la îngheț este puternică.
Înflorește târziu în sezon, bucurând iubitorii de bujori cât mai mult timp posibil.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rizomi și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roșu intens |
| Parfum: | Moderat |
| Înflorire: | Sfârșitul lunii iunie |
| Înălțime la maturitate: | Până la 90 cm |
| Tip floare: | Mare, Dublă |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 25 × 25 × 25 cm |
| Denumire | Bujor Gen. Mac Mahon |
| Culoare | Roșu |
| Parfum | Moderat |
| Înflorire | La începutul verii |
| Înălțimea la maturitate | Până la 90 cm |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Rizom la livrare | Cu 3/5 ochi |
| Tip floare | Dublă |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rizomi, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rizomi 3/5 ochi |
Produse similare
Bujori Diana Parks
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025. Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Bujori Red Glory
Bujori Charles White
Bujori Candy Stripe
Bujori arbustivi Xiang Yu (Fragrant Jade)
Bujori arbustivi Hua Wang (Kao)
Livrarea pentru acest bujor arbustiv este oprită momentan. Vom reveni cu informații când va reapărea în stoc.Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Bujori arbustivi Chun Liu (Spring Willow)
Livrarea pentru acest bujor arbustiv * rădăcină cu 2/3 ramuri, se face în februarie 2024.
Bujori arbustivi Ai Li Shi
Bujor arbustiv Ai Li Shi
Acest bujor Ai Li Shi este un arbustiv. Concret, este o plantă erbacee perenă, asemănătoare arbustului, înaltă până la 1.70 m, uşor de cultivat ca plantă de grădină.







Recenzii
Nu există recenzii până acum.