Bujori Coral Charm
96,80 lei – 97,00 leiInterval de prețuri: 96,80 lei până la 97,00 lei
Bujori Gen. Mac Mahon
40,00 lei – 53,00 leiInterval de prețuri: 40,00 lei până la 53,00 lei
Bujori Cuckoo’s Nest
48,00 lei – 61,00 leiInterval de prețuri: 48,00 lei până la 61,00 lei
Bujori Cuckoo’s Nest
Bujorul Cuckoo’s Nest este un hibrid deosebit.
Acest tip de bujor are culoarea roșie, iar staminele au vârful crem.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 46,56 lei |
| 5% | 5 + | 5% 45,60 lei |
SKU:
Cuckoo's Nest
Categorii: Bujori - Paeonia, Bujori Lactiflora și Hibrizi
Etichete: Bujori Cuckoo's Nest, Bujori frumosi, bujori rezistenti, bujori superbi, Paeonia Cuckoo's Nest, Peony Cuckoo's Nest
Descriere
Bujori Cuckoo’s Nest
Bujorul Cuckoo’s Nest este un bujor deosebit.
El înflorește la mijloc de sezon și spre finalul acestuia.
Îi place soarele, dar și zonele parțial cu umbră.
Acest bujor peren, în stil japonez satisface orice exigență de frumusețe și culoare.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rizomi. Greutatea la livrare pentru ghiveci este de 3 kg.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roșu |
| Parfum: | Slab |
| Înflorire: | Mediu-târzie |
| Înălțime la maturitate: | 90 cm |
| Tip floare: | Mare, Semi-Dublă |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 25 × 25 × 25 cm |
| Denumire | Bujor Cuckoo’s Nest |
| Culoare | Roșu |
| Parfum | Discret |
| Înălțimea la maturitate | Până la 90 cm |
| Tip floare | Semi-dublă |
| Înflorire | Primăvara târziu, începutul verii |
| Rizom la livrare | Cu 3/5 ochi |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rizomi, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rizomi 3/5 ochi |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Bujori Cuckoo’s Nest” Anulează răspunsul
Produse similare
Bujori Lorelei
149,00 lei – 164,00 leiInterval de prețuri: 149,00 lei până la 164,00 lei
Bujori Lorelei
Bujorul Lorelei face parte din categoria hibrizilor intersecționali, cu originea în SUA.
Are o floare foarte mare, care se deschide până la diametrul de 25 cm. Astfel, bujorul Lorelei este printre cei mai mari bujori.
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025.
Fii primul care îl precomandă, pentru a-ți păstra întâietatea în livrare.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori The Fawn
50,00 lei – 63,00 leiInterval de prețuri: 50,00 lei până la 63,00 lei
Bujori The Fawn
Bujorul The Fawn face parte din categoria Lactiflora.
Acest soi de bujor a fost creat de către B.B. Wright, dar nu se știe exact perioada. Este folosit cu succes floare tăiată pentru buchete exclusiviste.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Pietertje Vriend Wagenaar
55,00 lei – 68,00 leiInterval de prețuri: 55,00 lei până la 68,00 lei
Bujori Pietertje Vriend Wagenaar
Bujorul Pietertje Vriend Wagenaar face parte din categoria Lactiflora.
Acest soi de bujor Pietertje Vriend Wagenaar a primit multiple premii la competițiile la care a participat în ultimii ani.
A fost desemnat "Bujorul anului" în anul 2019.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Athena
65,00 lei – 70,20 leiInterval de prețuri: 65,00 lei până la 70,20 lei
Bujori Athena
Bujorul Athena este un hibrid deosebit.
Este special datorită formei atipice, cu staminele în prim plan.
Această varietate are doar în această săptămână preț promotional. Urmărește categoria ”Selecția săptămânii” să descoperi care sunt varietățile selectate.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Anima
45,00 lei – 58,00 leiInterval de prețuri: 45,00 lei până la 58,00 lei
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Xiang Yu (Fragrant Jade)
125,00 lei – 134,00 leiInterval de prețuri: 125,00 lei până la 134,00 lei
Bujori arbustivi Xiang Yu
Bujorul Xiang Yu este un minunat arbustiv de culoare albă.
Acesta face parte din clasa Paeonia suffruticosa.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun (The Best Inkstone)
125,00 lei – 150,00 leiInterval de prețuri: 125,00 lei până la 150,00 lei
Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun
Bujorul arbustiv Mo Run Jue Lun face parte din categoria Paeonia suffruticosa
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Chun Liu (Spring Willow)
130,00 lei – 139,00 leiInterval de prețuri: 130,00 lei până la 139,00 lei
Bujori arbustivi Chun Liu
Bujorul Chun Liu este un tip de bujor cu parfum îmbietor și petale cu formă diferită, neregulată.
Livrarea pentru acest bujor arbustiv * rădăcină cu 2/3 ramuri, se face în februarie 2024.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.







Recenzii
Nu există recenzii până acum.