Bujori Mons. Jules Elie
89,00 lei – 104,00 leiInterval de prețuri: 89,00 lei până la 104,00 lei
Bujori Mons. Jules Elie
Bujorul Mons. Jules Elie este un hibrid intersecțional cu floare foarte mare, cu formă dublă și parfumată.
Acest tip de bujor are o tradiție însemnată, anul său de introducere fiind 1888 (are mai mult de 100 de ani!)
Acest bujor, opțiunea ”la ghiveci” se aduce cu precomandă începând cu septembrie/octombrie 2025. Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 86,33 lei |
| 5% | 5 + | 5% 84,55 lei |
Bujori Mons. Jules Elie
Bujorul Mons. Jules Elie este un soi puternic, foarte popular și iubit.
Frunzișul plantei este de verde închis, strălucitor, care face echipă fantastică împreună cu florile roz.
Bujorul Mons. Jules Elie are un parfum seducător, puternic.
Florile mari, pline, duble atrag negreșit atenția în perioada de înflorire, la început – mijloc de sezon.
La maturitate, bujorul Mons. Jules Elie ajunge la 100 cm.
Este potrivit pentru flori tăiate, iar un buchet de bujori roz este un cadou pe care vrei să (ți)-l faci!
Greutatea la livrare este de 0,5 kg pentru rizomi și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz |
| Parfum: | Puternic |
| Înflorire: | Începutul, Mijlocul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | Până la 100 cm |
| Tip floare: | Mare, Dublă |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 25 × 25 × 25 cm |
| Denumire | Bujor Mons. Jules Elie |
| Culoare | Roz |
| Folosit pentru flori tăiate | Da |
| Hibrid intersecțional | Da |
| Înflorire | În mijlocul sezonului, Sezon timpuriu |
| Parfum | Puternic |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rizom la livrare | Cu 3/5 ochi |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Tip floare | Dublă |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rizomi, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rizomi 3/5 ochi |













Recenzii
Nu există recenzii până acum.