Bujori arbustivi Xin Ri Yue (Shin-jitsugetu)
125,00 lei – 134,00 leiInterval de prețuri: 125,00 lei până la 134,00 lei
Bujori Athena
65,00 lei – 70,20 leiInterval de prețuri: 65,00 lei până la 70,20 lei
Bujori Anima
45,00 lei – 58,00 leiInterval de prețuri: 45,00 lei până la 58,00 lei
Bujori Anima
Bujorul Anima este un clasic roz, pretabil pentru orice grădină.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 43,65 lei |
| 5% | 5 + | 5% 42,75 lei |
SKU:
Anima
Categorii: Bujori - Paeonia, Bujori Lactiflora și Hibrizi
Etichete: Bujor Anima, Bujori frumosi, bujori rezistenti, bujori superbi, Paeonia Anima, Peony Anima
Descriere
Bujori Anima
Bujorul Anima – așa cum îi spune și numele – te înveselește de la prima vedere!
Inițial, floarea dă senzația că are doar culoarea roz, iar la o privire mai atentă, se ivesc mici petale albe și crem care îi dau savoarea perfectă!
Înflorește spre final de primăvară, început de vară.
Este rezistent și viguros, iar florile bujorului Anima sunt mari și duble.
Greutatea la livrare este de 0,5 kg pentru rizomi și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz cu raze crem |
| Parfum: | Moderat |
| Înflorire: | Primăvara târziu, începutul verii |
| Înălțime la maturitate: | Până la 75 cm |
| Tip floare: | Mare, Dublă |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 25 × 25 × 25 cm |
| Denumire | Bujor Anima |
| Culoare | Roz |
| Parfum | Moderat |
| Înflorire | Primăvara târziu, începutul verii |
| Înălțimea la maturitate | Până la 75 cm |
| Tip floare | Dublă |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Rizom la livrare | Cu 3/5 ochi |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rizomi, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rizomi 3/5 ochi |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Bujori Anima” Anulează răspunsul
Produse similare
Bujori Mons. Jules Elie
89,00 lei – 104,00 leiInterval de prețuri: 89,00 lei până la 104,00 lei
Bujori Mons. Jules Elie
Bujorul Mons. Jules Elie este un hibrid intersecțional cu floare foarte mare, cu formă dublă și parfumată.
Acest tip de bujor are o tradiție însemnată, anul său de introducere fiind 1888 (are mai mult de 100 de ani!)
Acest bujor, opțiunea ”la ghiveci” se aduce cu precomandă începând cu septembrie/octombrie 2025. Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Diana Parks
97,00 lei – 107,00 leiInterval de prețuri: 97,00 lei până la 107,00 lei
Bujori Diana Parks
Bujorul Diana Parks este un minunat hibrid intersecțional, peren, erbaceu.
Roșul său fermecător îți rămâne în suflet, o dată ce-l vezi.
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025. Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Monsieur Martin Cahuzac
42,00 lei – 55,00 leiInterval de prețuri: 42,00 lei până la 55,00 lei
Bujori Monsieur Martin Cahuzac
Bujorul Monsieur Martin Cahuzac face parte din categoria Lactiflora.
Acest soi de bujor este extrem de iubit de către pasionații de bujori închiși la culoare.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Highlight
55,00 lei – 68,00 leiInterval de prețuri: 55,00 lei până la 68,00 lei
Bujori Highlight
Bujorul Highlight face parte din categoria Lactiflora.
Este un bujor apreciat de către forurile competente în domeniu, între care și Societatea Americană de Bujori.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Gen. Mac Mahon
40,00 lei – 53,00 leiInterval de prețuri: 40,00 lei până la 53,00 lei
Bujori Gen. Mac Mahon
Bujorul Gen. Mac Mahon face parte din categoria Lactiflora.
Acest tip de bujor a fost premiat, convingând juriul că este special.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Buckeye Belle
65,00 lei – 85,00 leiInterval de prețuri: 65,00 lei până la 85,00 lei
Bujori Buckeye Belle
Bujorul „Buckeye Belle” este un hibrid excepțional, care a confirmat la diferite concursuri internaționale, din 2009, 2010.
Culoarea este burgundy-închis, spre ciocolatiu cu staminele galbene, care fac acest bujor special să...zâmbească.
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun (The Best Inkstone)
125,00 lei – 150,00 leiInterval de prețuri: 125,00 lei până la 150,00 lei
Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun
Bujorul arbustiv Mo Run Jue Lun face parte din categoria Paeonia suffruticosa
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Chun Liu (Spring Willow)
130,00 lei – 139,00 leiInterval de prețuri: 130,00 lei până la 139,00 lei
Bujori arbustivi Chun Liu
Bujorul Chun Liu este un tip de bujor cu parfum îmbietor și petale cu formă diferită, neregulată.
Livrarea pentru acest bujor arbustiv * rădăcină cu 2/3 ramuri, se face în februarie 2024.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.









Recenzii
Nu există recenzii până acum.