Bujori Buckeye Belle
65,00 lei – 85,00 leiInterval de prețuri: 65,00 lei până la 85,00 lei
Bujori Buckeye Belle
Bujorul „Buckeye Belle” este un hibrid excepțional, care a confirmat la diferite concursuri internaționale, din 2009, 2010.
Culoarea este burgundy-închis, spre ciocolatiu cu staminele galbene, care fac acest bujor special să…zâmbească.
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 63,05 lei |
| 5% | 5 + | 5% 61,75 lei |
Bujori Buckeye Belle
Bujorul Buckeye Belle este de o frumusețe aparte, o splendoare care își face simțită prezența în luna iunie.
Culoarea sa de roșu închis îl plasează în prima linie a bujorilor cu o frumusețe decorativă aparte.
Ajunge la maturitate la 70-80 cm, iar rezistența sa la îngheț este puternică.
Mărimea florii este de 16-18 cm în diametru.
Are o perioadă de înflorire extrem de lungă; inclusiv în vază, floarea durează 7 – 10 zile, ceea ce este extraordinar.
Este un bujor excelent pentru România, pentru că are rezistență foarte mare la frig (până la -30 grade C).
Potrivit chiar și pentru ghivece mari (minim 50 litri), la soare sau chiar la semi-umbră.
DE CE SĂ-L VREI:
- este unul dintre bujorii de roșu-închis-burgundy-ciocolatiu din lume. Avându-l în colecție, aduci în grădină un strop de mister și forță subtilă.
- este usor de întreținut
- ideal pentru spații restrânse
- potrivit pentru începători (tot ce trebuie făcut este evitarea pământului lutos, lipsit de drenaj)
Greutatea la livrare este de 0.33 kg la rizomi și 5 kg la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roșu închis |
| Parfum: | Moderat |
| Înflorire: | Începutul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | Până la 70-80 cm |
| Tip floare: | Mare, Semi-dublă |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 0,5 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Bujor Buckeye Belle |
| Parfum | Moderat |
| Înflorire | Sezon timpuriu |
| Înălțimea la maturitate | Până la 70-80 cm |
| Tip floare | Semi-dublă |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Culoare | Roșu închis |
| Rizom la livrare | Cu 3/5 ochi |
| Greutate la livrare | 0,5 kg |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rizomi 3/5 ochi |













Recenzii
Nu există recenzii până acum.