Bujori arbustivi Jin Ge (Kinkaku)
130,00 lei – 160,00 leiInterval de prețuri: 130,00 lei până la 160,00 lei
Bujori arbustivi Wu Long Peng Sheng (Splendid Flower)
125,00 lei – 134,00 leiInterval de prețuri: 125,00 lei până la 134,00 lei
Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun (The Best Inkstone)
125,00 lei – 150,00 leiInterval de prețuri: 125,00 lei până la 150,00 lei
Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun
Bujorul arbustiv Mo Run Jue Lun face parte din categoria Paeonia suffruticosa
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 121,25 lei |
| 5% | 5 + | 5% 118,75 lei |
SKU:
Mo Run Jue Lun
Categorii: Bujori - Paeonia, Bujori arbustivi / Paeonia suffruticosa
Etichete: Bujori arbustivi, Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun, Bujori arbustivi The Best Inkstone, bujori rezistenti, bujori unici, cei mai frumosi bujori, cei mai minunati bujori, cei mai rezistenti bujori, Paeonia, Paeonia Mo Run Jue Lun, PAeonia The Best Inkstone, Peonies, Peony, Peony Mo Run Jue Lun, Peony The Best Inkstone
Descriere
Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun
Bujorul Mo Run Jue Lun se încadrează în categoria arbustivilor care înfloresc timpuriu.
Este de culoare roșie și este rezistent la îngheț.
Floarea sa este mare (16-18 cm) și dublă.
Ultima poză din galerie prezintă planta la ghiveci în anul 2023.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg la rădăcină cu ramuri și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roșu |
| Dimensiune material săditor: | 2-3 ramuri |
| Înflorire: | Sezon timpuriu |
| Înălțime la maturitate: | Până la 150 cm |
| Dimensiune floare: | 16-18 cm |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 25 × 25 × 25 cm |
| Denumire | Bujor Mo Run Jue Lun |
| Dimensiune material saditor | 2-3 ramuri |
| Înflorire | Sezon timpuriu |
| Înălțimea la maturitate | Până la 150 cm |
| Dimensiunea florilor | 16-18 cm |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Tip floare | Dublă |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru planta la rădăcină cu 2/3 ramuri, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Culoare | Bordo, Roșu închis |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun (The Best Inkstone)” Anulează răspunsul
Produse similare
Bujori Lorelei
149,00 lei – 164,00 leiInterval de prețuri: 149,00 lei până la 164,00 lei
Bujori Lorelei
Bujorul Lorelei face parte din categoria hibrizilor intersecționali, cu originea în SUA.
Are o floare foarte mare, care se deschide până la diametrul de 25 cm. Astfel, bujorul Lorelei este printre cei mai mari bujori.
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025.
Fii primul care îl precomandă, pentru a-ți păstra întâietatea în livrare.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori The Fawn
50,00 lei – 63,00 leiInterval de prețuri: 50,00 lei până la 63,00 lei
Bujori The Fawn
Bujorul The Fawn face parte din categoria Lactiflora.
Acest soi de bujor a fost creat de către B.B. Wright, dar nu se știe exact perioada. Este folosit cu succes floare tăiată pentru buchete exclusiviste.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Salmon Chiffon
60,00 lei – 75,00 leiInterval de prețuri: 60,00 lei până la 75,00 lei
Bujori Salmon Chiffon
Bujorul Salmon Chiffon este un hibrid deosebit.
Are o delicatețe absolut specială, pare definiția perfectă pentru rafinament. Parfumul său - deși nu este foarte intens - este atât de minunat, atât de înălțător și de diferit. UNIC.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Gen. Mac Mahon
40,00 lei – 53,00 leiInterval de prețuri: 40,00 lei până la 53,00 lei
Bujori Gen. Mac Mahon
Bujorul Gen. Mac Mahon face parte din categoria Lactiflora.
Acest tip de bujor a fost premiat, convingând juriul că este special.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Cuckoo’s Nest
48,00 lei – 61,00 leiInterval de prețuri: 48,00 lei până la 61,00 lei
Bujori Cuckoo's Nest
Bujorul Cuckoo's Nest este un hibrid deosebit.
Acest tip de bujor are culoarea roșie, iar staminele au vârful crem.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Candy Stripe
110,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 110,00 lei până la 123,00 lei
Bujori Candy Stripe
Câte tonuri și nuanțe de roz există? Bujorul Candy Stripe știe răspunsul corect, pentru că le are pe toate.
Acest bujor Candy Stripe face parte din familia Lactiflora.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Yue Gong Zhu Guang (Fairy Moon)
120,00 lei – 150,00 leiInterval de prețuri: 120,00 lei până la 150,00 lei
Bujori arbustivi Yue Gong Zhu Guang
Bujorul Yue Gong Zhu Guang este din clasa Paeonia suffruticosa.
Are formă de cupă, în interiorul florii sunt accente de roșu ciclam care lasă loc mai departe petalelor albe, imaculate.
Parfumul este puternic, ierbos.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Hua Wang (Kao)
125,00 lei – 134,00 leiInterval de prețuri: 125,00 lei până la 134,00 lei
Bujori arbustivi Hua Wang
Bujorul Hua Wang este un arbustiv extrem de viguros.
Culoarea sa roșie îi asigură foarte mulți fani statornici.
Livrarea pentru acest bujor arbustiv este oprită momentan. Vom reveni cu informații când va reapărea în stoc.Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.













Recenzii
Nu există recenzii până acum.