Bujori arbustivi Jin Ge (Kinkaku)
130,00 lei – 160,00 leiInterval de prețuri: 130,00 lei până la 160,00 lei
Bujori arbustivi Wu Long Peng Sheng (Splendid Flower)
125,00 lei – 134,00 leiInterval de prețuri: 125,00 lei până la 134,00 lei
Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun (The Best Inkstone)
125,00 lei – 150,00 leiInterval de prețuri: 125,00 lei până la 150,00 lei
Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun
Bujorul arbustiv Mo Run Jue Lun face parte din categoria Paeonia suffruticosa
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 121,25 lei |
| 5% | 5 + | 5% 118,75 lei |
SKU:
Mo Run Jue Lun
Categorii: Bujori - Paeonia, Bujori arbustivi / Paeonia suffruticosa
Etichete: Bujori arbustivi, Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun, Bujori arbustivi The Best Inkstone, bujori rezistenti, bujori unici, cei mai frumosi bujori, cei mai minunati bujori, cei mai rezistenti bujori, Paeonia, Paeonia Mo Run Jue Lun, PAeonia The Best Inkstone, Peonies, Peony, Peony Mo Run Jue Lun, Peony The Best Inkstone
Descriere
Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun
Bujorul Mo Run Jue Lun se încadrează în categoria arbustivilor care înfloresc timpuriu.
Este de culoare roșie și este rezistent la îngheț.
Floarea sa este mare (16-18 cm) și dublă.
Ultima poză din galerie prezintă planta la ghiveci în anul 2023.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg la rădăcină cu ramuri și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roșu |
| Dimensiune material săditor: | 2-3 ramuri |
| Înflorire: | Sezon timpuriu |
| Înălțime la maturitate: | Până la 150 cm |
| Dimensiune floare: | 16-18 cm |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 25 × 25 × 25 cm |
| Denumire | Bujor Mo Run Jue Lun |
| Dimensiune material saditor | 2-3 ramuri |
| Înflorire | Sezon timpuriu |
| Înălțimea la maturitate | Până la 150 cm |
| Dimensiunea florilor | 16-18 cm |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Tip floare | Dublă |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru planta la rădăcină cu 2/3 ramuri, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Culoare | Bordo, Roșu închis |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun (The Best Inkstone)” Anulează răspunsul
Produse similare
Bujori Paul M. Wild
80,00 lei – 90,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 90,00 lei
Bujori Paul M. Wild
Bujorul Paul M. Wild face parte din categoria hibrizilor intersecționali.
Este bujorul care te fascinează prin culoarea sa pătrunzătoare de roșu-fucsia.
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025. Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori The Fawn
50,00 lei – 63,00 leiInterval de prețuri: 50,00 lei până la 63,00 lei
Bujori The Fawn
Bujorul The Fawn face parte din categoria Lactiflora.
Acest soi de bujor a fost creat de către B.B. Wright, dar nu se știe exact perioada. Este folosit cu succes floare tăiată pentru buchete exclusiviste.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Salmon Chiffon
60,00 lei – 75,00 leiInterval de prețuri: 60,00 lei până la 75,00 lei
Bujori Salmon Chiffon
Bujorul Salmon Chiffon este un hibrid deosebit.
Are o delicatețe absolut specială, pare definiția perfectă pentru rafinament. Parfumul său - deși nu este foarte intens - este atât de minunat, atât de înălțător și de diferit. UNIC.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Coral Charm
96,80 lei – 97,00 leiInterval de prețuri: 96,80 lei până la 97,00 lei
Bujori Coral Charm
Bujorul Coral Charm are un hibrid excepțional, prin spectacolul de culoare pe care îl oferă.
De la crem la interior până la coral și roz spre exterior, bujorul Coral Charm uimește prin tonurile și nuanțele pe care le oferă privitorului.
Te invit să urmărești colecția de bujori premiați, aici. Premiile acordate sunt o dovadă incontestabilă a valorii acestor bujori.
Opțiunea de bulbi cu 3/5 ochi se poate comanda acum, iar livrarea se va face în septembrie/octombrie 2025.
Această varietate are doar în această săptămână preț promotional. Urmărește categoria ”Selecția săptămânii” să descoperi care sunt varietățile selectate.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Charles White
45,00 lei – 58,00 leiInterval de prețuri: 45,00 lei până la 58,00 lei
Bujori Charles White
Bujorul Charles White face parte din categoria Lactiflora.
Este bujorul pe care îl admiri încontinuu; se livrează rizom cu 3/5 ochi după 25 octombrie și în limita stocului, din primăvară - la ghiveci.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Candy Stripe
110,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 110,00 lei până la 123,00 lei
Bujori Candy Stripe
Câte tonuri și nuanțe de roz există? Bujorul Candy Stripe știe răspunsul corect, pentru că le are pe toate.
Acest bujor Candy Stripe face parte din familia Lactiflora.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Buckeye Belle
65,00 lei – 85,00 leiInterval de prețuri: 65,00 lei până la 85,00 lei
Bujori Buckeye Belle
Bujorul „Buckeye Belle” este un hibrid excepțional, care a confirmat la diferite concursuri internaționale, din 2009, 2010.
Culoarea este burgundy-închis, spre ciocolatiu cu staminele galbene, care fac acest bujor special să...zâmbească.
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Ai Li Shi
130,00 lei – 139,00 leiInterval de prețuri: 130,00 lei până la 139,00 lei
Bujor arbustiv Ai Li Shi
Acest bujor Ai Li Shi este un arbustiv. Concret, este o plantă erbacee perenă, asemănătoare arbustului, înaltă până la 1.70 m, uşor de cultivat ca plantă de grădină.Pentru că momentan acest bujor arbustiv nu este pe stoc, vă recomandăm bujorul ITOH Bartzella, care se poate comanda aici.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.













Recenzii
Nu există recenzii până acum.