Bujori arbustivi Jin Ge (Kinkaku)
130,00 lei – 160,00 leiInterval de prețuri: 130,00 lei până la 160,00 lei
Bujori arbustivi Jin Ge / Kinkaku
Bujorul Jin Ge este arbustivul care iți învioreaza primăvara!
Florile sale mari și grele oferă un spectacol de culoare unic. Galbenul auriu care se deschide în roșu la margini este spectaculos.
Această varietate are doar în această săptămână preț promotional. Urmărește categoria ”Selecția săptămânii” să descoperi care sunt varietățile selectate.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 126,10 lei |
| 5% | 5 + | 5% 123,50 lei |
Bujori arbustivi Jin Ge
Acest bujor Jin Ge un arbustivul care înflorește la mijlocul sezonului.
Are flori mari și grele, de aceea este de preferat să fie plantați la adăpost de vânturi puternice, de intensitate mare.
Culoarea petalelor este galben auriu, iar spre margini ele devin roșii.
Acestui tip de bujor Jin Ge îi place căldura.
Este și rezistent la îngheț.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rădăcină cu 2/3 ramuri și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben auriu cu margini roșii |
| Dimensiune material săditor: | 2-3 ramuri |
| Înflorire: | Mijlocul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | Până la 150-180 cm |
| Dimensiune floare: | 17-20 cm |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistenta la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Bujor Jin Ge |
| Dimensiune material saditor | 2-3 ramuri |
| Dimensiunea florilor | 17-20 cm |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Tip floare | Dublă |
| Culoare | Galben |
| Înălțimea la maturitate | Până la 150-180 cm |
| Greutate la livrare | 0,5 kg |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină cu 2/3 ramuri |
Produse similare
Bujori Buckeye Belle
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025.
Bujori arbustivi Xin Ri Yue (Shin-jitsugetu)
Bujori arbustivi Yue Gong Zhu Guang (Fairy Moon)
Bujori arbustivi Wu Long Peng Sheng (Splendid Flower)
Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun (The Best Inkstone)
Bujori arbustivi Hua Wang (Kao)
Livrarea pentru acest bujor arbustiv este oprită momentan. Vom reveni cu informații când va reapărea în stoc.Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Bujori arbustivi Bai Yuan Hong Xia (Baiyuan’s Red Clouds)
Bujori arbustivi Ai Li Shi
Bujor arbustiv Ai Li Shi
Acest bujor Ai Li Shi este un arbustiv. Concret, este o plantă erbacee perenă, asemănătoare arbustului, înaltă până la 1.70 m, uşor de cultivat ca plantă de grădină.

















Recenzii
Nu există recenzii până acum.