Bujori arbustivi Bai Yuan Hong Xia (Baiyuan’s Red Clouds)
120,00 lei – 150,00 leiInterval de prețuri: 120,00 lei până la 150,00 lei
Bujori arbustivi Bai Yuan Hong Xia (Baiyuan’s Red Clouds)
Acest bujor arbustiv Bai Yuan Hong Xia este un arbustiv deosebit, din categoria „Paeonia suffruticosa”.
Are un parfum extraordinar de plăcut, dulceag și de neuitat.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 116,40 lei |
| 5% | 5 + | 5% 114,00 lei |
Bujori arbustivi Bai Yuan Hong Xia
Acest bujor are înflorirea la mijlocul sezonului.
La maturitate, bujorul Bai Yuan Hong Xia ajunge până la înălțimea de 190 – 220 cm.
Floarea sa este mare, dublă.
Tufa bujorului Bai Yuan Hong Xia ajunge la diametrul de până la 150 cm.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg la rădăcină cu ramuri și 6 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roșu bordo |
| Dimensiune material săditor: | 2-3 ramuri |
| Înflorire: | Mijlocul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | Până la 190-220 cm |
| Dimensiune floare: | 20-25 cm |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistenta la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 25 × 25 × 25 cm |
| Denumire | Bujor Bai Yuan Hong Xia |
| Tip floare | Dublă |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înflorire | În mijlocul sezonului |
| Înălțimea la maturitate | Până la 190-220 cm |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru planta la rădăcină cu 2/3 ramuri, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |















Recenzii
Nu există recenzii până acum.