Bujori arbustivi Lu Mu Ying Yu (Green Jade)
130,00 lei – 160,00 leiInterval de prețuri: 130,00 lei până la 160,00 lei
Bujori arbustivi Lu Mu Ying Yu (Green Jade)
Bujorul Lu Mu Ying Yu (Green Jade) face parte din categoria Paeonia suffruticosa.
Ce este specific acestui bujor arbustiv extraordinar este culoarea sa specială, verde-tei.
Bujori arbustivi Lu Mu Ying Yu (Green Jade)
Bujorii arbustivi Lu Mu Ying Yu (Green Jade) sunt unici, prin coloritul deosebit al petalelor. Acești bujori arbustivi au florile într-o combinație unică de crem rafinat și verde-tei.
Primăvara timpuriu, bujorii arbustivi Lu Mu Ying Yu (Green Jade) oferă un aer fresh grădinii tale prin inflorescența bogată (pot ajunge la maturitate să aibă chiar și 100 de flori concomitent). Florile sunt mari, duble, putând ajunge și la 25 de cm în diametru, atunci cand planta ajunge la maturitate.
Bujorii arbustivi Lu Mu Ying Yu (Green Jade) au o rezistență bună la boli și dacă sunt plantați corespunzător, îi poți avea cu tine o viață întreagă.
O caracteristică a acestor bujori arbustivi Lu Mu Ying Yu (Green Jade) este folosirea cu succes și ca flori tăiate (în buchete, în vaze).
Planta adultă are nevoie de spațiu, întrucât tufișul la maturitate are diametrul de până la 150 cm. Se comportă bine în zone însorite și semi-umbră, ferită de vânturile reci. Preferă un sol bogat, fertil, bine drenat.
Greutatea la livrare a materialului săditor este de 0.5 kg și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Verde-tei |
| Dimensiune material săditor: | 2-3 ramuri |
| Înflorire: | Timpuriu |
| Înălțime la maturitate: | Până la 150 cm |
| Dimensiune floare: | Până la 25 cm |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 0,5 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 20 × 20 cm |
| Denumire | Bujori arbustivi Lu Mu Ying Yu (Green Jade) |
| Dimensiune material saditor | 2-3 ramuri |
| Înălțimea la maturitate | Până la 150 cm |
| Dimensiunea florilor | Până la 25 cm în diametru |
| Parfum | Fără parfum |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înflorire | Sezon timpuriu |
| Greutate la livrare | 0,5 kg |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină cu 2/3 ramuri |
Produse similare
Bujori de cumpărat bujori de comandat
Bujori de cumpărat, bujori de comandat
Acum avem sute de soiuri de bujori: cele mai iubite, noutăți și rarități, la doar un pas distanță. Te așteptăm pentru oferte personalizate pe comenzi@gradinaresc.ro.Bujori arbustivi Rou Fu Rong
Această varietate are doar în această săptămână preț promotional. Urmărește categoria ”Selecția săptămânii” să descoperi care sunt varietățile selectate.
Bujori arbustivi Er Qiao (Twin Beauty)
Bujori arbustivi Xin Ri Yue (Shin-jitsugetu)
Bujori arbustivi Yin Hong Qiao Dui (Silver Red)
Bujori arbustivi Jin Ge (Kinkaku)
Această varietate are doar în această săptămână preț promotional. Urmărește categoria ”Selecția săptămânii” să descoperi care sunt varietățile selectate.
Bujori arbustivi Dao Jin (Shima-nishiki)
Bujori arbustivi Ai Li Shi
Bujor arbustiv Ai Li Shi
Acest bujor Ai Li Shi este un arbustiv. Concret, este o plantă erbacee perenă, asemănătoare arbustului, înaltă până la 1.70 m, uşor de cultivat ca plantă de grădină.











Recenzii
Nu există recenzii până acum.