Bujori arbustivi Fu Gui Man Tang (Prosperous Family)
125,00 lei – 134,00 leiInterval de prețuri: 125,00 lei până la 134,00 lei
Bujori arbustivi Fu Gui Man Tang (Prosperous Family)
Bujorul Fu Gui Man Tang face parte din categoria Paeonia suffruticosa.
Este potrivit și pentru plantarea în ghivece.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 121,25 lei |
| 5% | 5 + | 5% 118,75 lei |
Bujori arbustivi Fu Gui Man Tang
Bujorul Fu Gui Man Tang îți zâmbește! Este un bujor extrem de iubit și de apreciat de către cultivatori.
Petalele sale sunt de culoare roz-lila, sunt mari, duble și pline, cu tufa compactă.
La maturitate crește până la 150 cm, iar diametrul tufei adulte poate atinge 150 cm.
Parfumul său este moderat și toată atenția este îndreptată către frumusețea aparte a florilor.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rădăcină cu 2/3 ramuri și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz, Roz-Lila |
| Dimensiune material săditor: | 2-3 ramuri |
| Înflorire: | Mijlocul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | Până la 130-150 cm |
| Dimensiune floare: | 18-20 cm |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la ingheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 25 × 25 × 25 cm |
| Denumire | Bujor Fu Gui Man Tang |
| Plantare în ghiveci | Da |
| Culoare | Roz, Roz-lila |
| Dimensiune material saditor | 2-3 ramuri |
| Dimensiunea florilor | 18-20 cm |
| Înălțimea la maturitate | Până la 130-150 cm |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Parfum | Moderat |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru planta la rădăcină cu 2/3 ramuri, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Bujori The Fawn
Bujori Monsieur Martin Cahuzac
Bujori Charles White
Bujori Buckeye Belle
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025.
Bujori arbustivi Xu Gang (Asahi-minato)
Bujori arbustivi Yue Gong Zhu Guang (Fairy Moon)
Bujori arbustivi Yin Hong Qiao Dui (Silver Red)
Bujori arbustivi Ai Li Shi
Bujor arbustiv Ai Li Shi
Acest bujor Ai Li Shi este un arbustiv. Concret, este o plantă erbacee perenă, asemănătoare arbustului, înaltă până la 1.70 m, uşor de cultivat ca plantă de grădină.













Recenzii
Nu există recenzii până acum.