Bujori arbustivi Bai Yuan Hong Xia (Baiyuan's Red Clouds)
120,00 lei – 150,00 leiInterval de prețuri: 120,00 lei până la 150,00 lei
Bujori arbustivi Dao Jin (Shima-nishiki)
125,00 lei – 160,00 leiInterval de prețuri: 125,00 lei până la 160,00 lei
Bujori arbustivi Chun Liu (Spring Willow)
130,00 lei – 139,00 leiInterval de prețuri: 130,00 lei până la 139,00 lei
Bujori arbustivi Chun Liu
Bujorul Chun Liu este un tip de bujor cu parfum îmbietor și petale cu formă diferită, neregulată.
Livrarea pentru acest bujor arbustiv * rădăcină cu 2/3 ramuri, se face în februarie 2024.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 126,10 lei |
| 5% | 5 + | 5% 123,50 lei |
SKU:
Chun Liu
Categorii: Bujori - Paeonia, Bujori arbustivi / Paeonia suffruticosa
Etichete: Bujori arbustivi Chun Liu, Bujori arbustivi Spring Willow, bujori rezistenti, cei mai frumosi bujori, cei mai minunati bujori, cei mai rezistenti bujori, Paeonia Chun Liu, Paeonia Spring Willow, Peony Chun Liu, Peony Spring Willow
Descriere
Bujori arbustivi Chun Liu
Acest tip de bujor este spectaculos, având culori surprinzătoare, de galben verzui și alb.
Mărimea florilor variază între 17 și 20 cm, iar forma florilor este deosebită, având petale ondulate asimetric.
Bujorul Chun Liu este foarte rezistent la îngheț, rezistă chiar și până la -34 grade C.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rădăcină cu 2/3 ramuri și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben |
| Dimensiune material săditor: | 2-3 ramuri |
| Înflorire: | Sfârsitul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | Până la 110-150 cm |
| Dimensiune floare: | 17-20 cm |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistenta la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 25 × 25 × 25 cm |
| Denumire | Bujor Chun Liu |
| Culoare | Galben |
| Dimensiune material saditor | 2-3 ramuri |
| Dimensiunea florilor | 17-20 cm |
| Înălțimea la maturitate | Până la 110-150 cm |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Tip floare | Dublă |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru planta la rădăcină cu 2/3 ramuri, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină cu 2/3 ramuri |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Bujori arbustivi Chun Liu (Spring Willow)” Anulează răspunsul
Produse similare
Bujori Paul M. Wild
80,00 lei – 90,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 90,00 lei
Bujori Paul M. Wild
Bujorul Paul M. Wild face parte din categoria hibrizilor intersecționali.
Este bujorul care te fascinează prin culoarea sa pătrunzătoare de roșu-fucsia.
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025. Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Lorelei
149,00 lei – 164,00 leiInterval de prețuri: 149,00 lei până la 164,00 lei
Bujori Lorelei
Bujorul Lorelei face parte din categoria hibrizilor intersecționali, cu originea în SUA.
Are o floare foarte mare, care se deschide până la diametrul de 25 cm. Astfel, bujorul Lorelei este printre cei mai mari bujori.
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025.
Fii primul care îl precomandă, pentru a-ți păstra întâietatea în livrare.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Diana Parks
97,00 lei – 107,00 leiInterval de prețuri: 97,00 lei până la 107,00 lei
Bujori Diana Parks
Bujorul Diana Parks este un minunat hibrid intersecțional, peren, erbaceu.
Roșul său fermecător îți rămâne în suflet, o dată ce-l vezi.
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025. Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Krinkled White
42,00 lei – 57,00 leiInterval de prețuri: 42,00 lei până la 57,00 lei
Bujori Krinkled White
Bujorul Krinkled White face parte din categoria Lactiflora.
Este un bujor de tradiție, din 1928.
Te invit să urmărești colecția de bujori premiați, aici. Premiile acordate sunt o dovadă incontestabilă a valorii acestor bujori.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Cuckoo’s Nest
48,00 lei – 61,00 leiInterval de prețuri: 48,00 lei până la 61,00 lei
Bujori Cuckoo's Nest
Bujorul Cuckoo's Nest este un hibrid deosebit.
Acest tip de bujor are culoarea roșie, iar staminele au vârful crem.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Buckeye Belle
65,00 lei – 85,00 leiInterval de prețuri: 65,00 lei până la 85,00 lei
Bujori Buckeye Belle
Bujorul „Buckeye Belle” este un hibrid excepțional, care a confirmat la diferite concursuri internaționale, din 2009, 2010.
Culoarea este burgundy-închis, spre ciocolatiu cu staminele galbene, care fac acest bujor special să...zâmbească.
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Xin Ri Yue (Shin-jitsugetu)
125,00 lei – 134,00 leiInterval de prețuri: 125,00 lei până la 134,00 lei
Bujori arbustivi Xin Ri Yue
Bujorul Xin Ri Yue face parte din familia Paeonia suffruticosa.
Este un minunat bujor cu petale roșii.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Hei Bao (Black Panther)
130,00 lei – 140,00 leiInterval de prețuri: 130,00 lei până la 140,00 lei
Bujori arbustivi Hei Bao
Bujorul arbustiv Hei Bao face parte din familia Paeonia suffruticosa.
Este bujorul pe care vrei să-l ai, cu înflorire la începutul sezonului.
Livrările pentru acest bujor, opțiunea rădăcină cu 2/3 ramuri, se fac începând cu februarie 2024.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.









Recenzii
Nu există recenzii până acum.