Trandafiri la ghiveci Girandola®
85,00 lei – 133,00 leiInterval de prețuri: 85,00 lei până la 133,00 lei
Trandafiri la ghiveci Girandola®
Poți realiza buchete unice cu trandafirii Girandola®. Ce minunat să ai (și) trandafiri Girandola® la evenimentele speciale din viața ta și a celor dragi ție!
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 82,45 lei |
| 5% | 5 + | 5% 80,75 lei |
Trandafiri la ghiveci Girandola®
Trandafirul Girandola® este un trandafir absolut deosebit, un trandafir teahibrid excepțional.
Acum poți realiza chiar tu buchete speciale având ca bază acești trandafiri spectaculoși. Varianta de trandafiri la ghiveci te ajută să te bucuri mai repede de florile tale preferate!
Culorile sale trimit cu gândul la un aspect vintage, galbenul auriu dezvoltându-se în portocaliu și apoi într-un roșu decolorat splendid.
Florile trandafirului Girandola® au formă dublă (între 17 și 25 petale).
Înflorește pe tot parcursul sezonului, iar la maturitate ajunge până spre 1 metru în înălțime.
Are o rezistență foarte bună la în fața bolilor dar și la îngheț.
Greutatea la livrare pentru rădăcină nudă este de 0.5 kg, iar greutatea la livrare pentru trandafiri la ghiveci este de 3 kg.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roșu decolorat, Galben auriu |
| Parfum: | Ușor |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 80-100 cm |
| Producător: | Barni |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri la ghiveci. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Trandafiri Girandola® |
| Culoare | Bicolor |
| Parfum | Ușor |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înălțimea la maturitate | 80-100 cm |
| Producător | Enrico Barni, Italia |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Tip floare | Dublă |
| Trandafir teahibrid | Da |
| Folosit pentru flori tăiate | Da |
| Înflorire repetată | Da |
Produse similare
Trandafiri Happy Chappy®
Trandafiri Happy Chappy®
Trandafirii Happy Chappy® sunt deosebiți prin combinația de culori: portocaliu, galben, roz. Plus că poți acoperi zone problematice cu acești trandafiri de talie mică extraordinar de înfloritori.
Se livrează începând din martie 2026.
Trandafiri Lake Como®
Trandafiri Lake Como®
Trandafirul Lake Como® face parte din colecția de trandafiri fabuloși creați de către Enrico Barni. A fost introdus în anul 2016, fiind un soi relativ nou.
Trandafiri The Poet’s Wife® (Auswhirl)
Trandafiri The Poet's Wife®
Trandafirul The Poet's Wife îți propune o surpriză: parfumul său intens de lămâie devine și mai puternic dar și mai dulce pe măsură ce se maturizează.
Încearcă opțiunile SUPERBE de trandafiri GALBENI Imogen®, tot de la David Austin.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și UNICUL Poet's Wife® a revenit în site ca opțiune de ”ghiveci”.
Trandafiri Pomponella® (Korpompan)
Trandafiri Larissa® (Korbaspro)
Trandafiri Larissa®
Faceți cunoșiință cu un campion! Trandafirul Larissa® a câștigat medalii multiple la concursurile la care a participat.
Trandafiri Kosmos® (Korpriges)
Trandafiri Kosmos®
Trandafirul Kosmos® are un parfum moderat, cu o prezență memorabilă. Este și motivul pentru care a fost premiat în competițiile la care a participat.
Trandafiri Eustacia Vye® (Ausegdon)
Trandafiri Eustacia Vye
Tânăra educată din romanul lui Thomas Hardy, "The Return of the Native" ("Întoarcerea băștinașului") dă numele acestui trandafir absolut adorabil.
Îl vrei în colecția ta pentru că aduce căldură, lumină și bucurie!
Opțiunea ”LA GHIVECI” este din nou în stoc.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Dame Judi Dench® (Ausquaker)
Trandafiri Dame Judi Dench
Noutate de la producătorul David Austin: trandafirul Dame Judi Dench® face senzație!
Coloritul special și rezistența sa îl plasează între favoriții iubitorilor de trandafiri!














Recenzii
Nu există recenzii până acum.