Trandafiri Lake Como®
77,00 lei – 100,00 leiInterval de prețuri: 77,00 lei până la 100,00 lei
Trandafiri Lake Como®
Trandafirul Lake Como® face parte din colecția de trandafiri fabuloși creați de către Enrico Barni. A fost introdus în anul 2016, fiind un soi relativ nou.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 74,69 lei |
| 5% | 5 + | 5% 73,15 lei |
Trandafiri Lake Como®
Trandafirul Lake Como® este trandafirul care poartă numele celebrului lac Como din Italia.
Coloritul este spectaculos. La început, propune o culoare delicată în nuanțe de crem. Apoi, pe măsură ce floarea se deschide, apar nuanțele de roz pe marginea petalelor, păstrând însă tonurile moi în centru. Florile se formează în formă de cupă, formându-se în ciorchini din belșug până la finalul sezonului.
La maturitate ajunge să aibă chiar și 25 de petale.
Tulpina este viguroasă, iar tufișul ia o formă rotunjită superb, lăsând florile să iasă în evidență.
Înflorirea este abundentă pe tot parcursul sezonului, până toamna târziu.
Greutatea la livrare pentru rădăcina nudă este de 0.5 kg, iar la ghiveci, greutatea este de 3 kg.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Crem, Roz prăfuit |
| Parfum: | Fără parfum |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 70-90 cm |
| Producător: | Enrico Barni |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Trandafiri Lake Como® |
| Culoare | Roz deschis |
| Parfum | Fără parfum |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Înălțimea la maturitate | 70-90 cm |
| Producător | Enrico Barni, Italia |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Tip floare | Dublă |










Stoian Diana –
Plantat în toamna, a rezistat gerului iernii și acum cu muguri.