Clematite/Clematis Jackmanii
Clematite/Clematis Jackmanii – Clematită cu flori violet‑închise, abundente
| Culoarea florilor | Violet |
| Înălțimea plantei | 3-4 m |
| Mărimea florilor | medie |
| Lunile de înflorire | VI, VII, VIII, IX |
| Aspect (expunere) | S, N, E, W |
| Mod de tăiere | 3 (puternic) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Hania
Clematite/Clematis Hania – Clematită cu flori bicolore roșu‑violet și margini roz
| Culoarea florilor | rosu cu margini roz |
| Înălțimea plantei | 2 m |
| Mărimea florilor | mari |
| Lunile de înflorire | V, VI, VIII |
| Aspect (expunere) | N, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (usor) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Grunwald
Clematite/Clematis Grunwald – Clematită cu flori violet-închis, catifelate
| Culoarea florilor | violet |
| Înălțimea plantei | 3-3.5 m |
| Mărimea florilor | medii |
| Lunile de înflorire | VI, VII, VIII, IX |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 3 (puternic) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bambus Nigra
Clematite/Clematis Danuta
Clematite/Clematis Danuta
| Culoarea florilor | roz |
| Înălțimea plantei | 3.5 m |
| Mărimea florilor | mari |
| Lunile de înflorire | VI, VII |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 3 (puternic) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Change of Heart
Clematite/Clematis Change of Heart
| Culoarea florilor | roz |
| Înălțimea plantei | 1.7-2 m |
| Mărimea florilor | mari |
| Lunile de înflorire | V, VI, VII |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 3 (puternic) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Bride’s Bouquet
Clematite/Clematis Bride's Bouquet - Eleganță Albă Pură
| Culoarea florilor | alb |
| Înălțimea plantei | 1-1.2 m |
| Mărimea florilor | medii |
| Lunile de înflorire | V, VI,VII, X |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (ușoară) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Blue Ice Cream
Clematite/Clematis Blue Ice Cream
| Culoarea florilor | albastru |
| Înălțimea plantei | 1.5-2 m |
| Mărimea florilor | mari |
| Lunile de înflorire | V, VI, X |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (ușoară) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Birthday Girl
Clematite/Clematis Akaishi
| Culoarea florilor | violet purpuriu |
| Înălțimea plantei | 0.5-1 m |
| Mărimea florilor | mediu |
| Lunile de înflorire | V, VI, VII |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (ușoară) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Coral Lions®
Trandafiri Coral Lions®
Trandafirii Coral Lions® duc la un alt nivel termenul de „bicolor”. Nuanțele pe care acest trandafir senzațional le experimentează sunt fascinante și unice. A primit celebra distincție ”trandafirul anului 2026” (ROSE OF THE YEAR 2026) pentru că:- are o incredibilă rezistență
- perioadă de înflorire lungă
- repetare în înflorire pe parcursul sezonului
Opțiunea ”la ghiveci” revine în stoc și poate fi deja precomandat.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Sweet Honey®
Trandafiri Sweet Honey®
Ce bucurie este acest trandafir galben, cățărător de la Kordes!Precomenzile pentru opțiunea ”la ghiveci” vor fi deschise începând cu primăvara anului 2026.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Rallye des Gazelles®
Trandafiri Rallye des Gazelles®
Ce bucurie este acest trandafir!Opțiunea ”la ghiveci” este în stoc.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.