Trandafiri Coral Lions®
52,00 lei – 83,00 leiInterval de prețuri: 52,00 lei până la 83,00 lei
Trandafiri Coral Lions®
Trandafirii Coral Lions® duc la un alt nivel termenul de „bicolor”. Nuanțele pe care acest trandafir senzațional le experimentează sunt fascinante și unice.
A primit celebra distincție ”trandafirul anului 2026” (ROSE OF THE YEAR 2026) pentru că:
- are o incredibilă rezistență
- perioadă de înflorire lungă
- repetare în înflorire pe parcursul sezonului
Opțiunea ”la ghiveci” revine în stoc și poate fi deja precomandat.
Trandafiri Coral Lions®
Sunt extrem de multe varietăți de trandafiri care se află în portofoliul Albinuței de la Gradinaresc.ro, în urma solicitărilor sau recomandărilor clienților. Trandafirul Coral Lions® a ajuns acum aici pentru că una dintre cele mai minunate colecționare de trandafiri din România și l-a dorit.
I-am adus astfel pentru prima oară la Gradinaresc.ro pentru că:
- am primit susținere din partea furnizorului
- sunt conștientă ce impact poate să aibă acest trandafir în orice grădină
- cunosc ce rezistent este și Lions-Rose, tot de la producătorul Kordes
Concret, pentru iubitorii de trandafiri ”cu vino-ncoa”, trandafiul Coral Lions® pot fi o opțiune pentru că:
- are o rezistență foarte mare în fața bolilor
- are înflorire abundentă
- este un trandafir premiat la concursurile de profil (soiurile premiate la astfel de competiții sunt atent/exigent studiate, înainte de a li se acorda orice tip de distincții)
- potrivit chiar pentru a fi plantat în vase mari (de minim 50 litri), dacă spațiul în curte nu (mai) permite plantarea direct în pământ
- rezistență excelentă la ploaie
- cu un strop de semi-umbră, își păstrează coloritul
Concret, pentru o imagine de ansamblu, menționez și următoarele caracteristici ale acestor trandafiri pentru o intenție de cumpărare conștientă:
- este un soi relativ nou, apărut (”introdus”, cum este termenul de specialitate) în anul 2019
- are o creștere verticală, stufoasă
- distanța la plantare este necesar a fi de minimum 50 cm
- diametrul florii este 7 -8 cm
- se pot planta 4 -5 plante per metru pătrat
- frunzișul ”pocnește” de vitalitate, este foarte sănătos
Planta se livrează la ghiveci și/sau la rădăcină nudă, în funcție de perioada din an și de disponibilitate.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Caisă, Somon |
| Parfum: | Discret |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 80 cm |
| Producător: | Kordes |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri.
Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | Nu se aplică |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Trandafiri Coral Lions® |
| Culoare | Caisă, Somon |
| Parfum | Discret |
| Greutate la livrare | 0,33 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg pentru planta la ghiveci |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înălțimea la maturitate | Până la 80 cm |
| Producător | Kordes |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Plantare în ghiveci | Da |
| Premiați | Da |
















Recenzii
Nu există recenzii până acum.