Trandafir Burgundy Iceberg®
78,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 78,00 lei până la 123,00 lei
Hortensie Arborescens Annabelle
93,00 lei
Hortensie Arborescens Annabelle
Ce este specific acestei hortensii? Perioada lungă de înflorire și frumusețea sa uluitoare.
Disponibil pentru precomandă
Descriere
Hortensie Arborescens Annabelle
Bucură-te de hortensii unice la tine în grădină!
Ce este specific la hortensia Annabelle? Iată de ce este – de departe – una dintre cele mai iubite hortensii din lume și în foarte mare vogă în această perioadă.
Astfel, hortensia Arborescens Annabelle:
- florile sunt mari, ajungând în diametru la 20 – 30 cm
- își păstrează culoarea albă pe tot parcursul sezonului
- are perioadă lungă de înflorire, pe tot parcursul verii
- prezintă un puternic aspect ornamental
- este nepretențioasă la aciditatea solului. Important este ca solul să fie fertil, bine drenat
- are înfloriri pe lemn nou (adică creșterile din anul în curs)
Forma la livrare: ghiveci la 3l.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Alb |
| Înflorire: | Iulie-Septembrie |
| Necesar de lumină: | Semi-umbră |
| Necesar apă: | Necesar mediu de apă |
| Înălțime la maturitate: | 100-120 cm |
| Rezistență la îngheț: | Foarte rezistent, până la -25 grade C |
| Modalitate livrare: |
La ghiveci de 3 litri |
Dacă ți-a plăcut, dă click aici pentru a vedea si colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 3 kg |
|---|---|
| Denumire | Hortensie Arborescens Annabelle |
| Culoare | Alb |
| Înălțimea la maturitate | 100-120 cm |
| Înflorire | Iulie-Septembrie |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent, Până la -40 grade |
| Greutate la livrare | 9 kg |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Hortensie Arborescens Annabelle” Anulează răspunsul
Produse similare
Hortensie – Hydrangea Macrophylla Dark Angel
65,00 lei
Hortensie – Hydrangea Macrophylla French Cancan Rose®
77,00 lei
Hortensie – Hydrangea Macrophylla R. Lady Mata Hari Bleu®
74,00 lei
Hortensie – Hydrangea Macrophylla Bela Bleu®
73,00 lei
Hortensie – Hydrangea Macrophylla Leuchtfeuer
75,00 lei
Pachet Hortensii You & Me®
360,00 lei
Hortensie – Hydrangea Macrophylla You & Me Forever®
107,00 lei
Hortensie – Hydrangea Paniculata Silver Dollar
165,00 lei

Recenzii
Nu există recenzii până acum.