Trandafiri Innocencia®
86,00 lei – 96,00 leiInterval de prețuri: 86,00 lei până la 96,00 lei
Trandafiri LandLust®
86,00 lei – 87,00 leiInterval de prețuri: 86,00 lei până la 87,00 lei
Hortensie – Hydrangea Macrophylla French Cancan Rose®
77,00 lei
Hortensie – Hydrangea Macrophylla French Cancan Rose® este o varietate încântătoare cunoscută pentru florile sale vibrante și unice.
CURIOZITATE: Această hortensie a fost votată ”The best new plant” (Cea mai bună plantă nouă) în anul 2015 în Marea Britanie la Salon HTA.
Descriere
Hortensie – Hydrangea Macrophylla French Cancan Rose®
Hortensia Macrophylla French Cancan Rose® este o varietate încântătoare cunoscută pentru florile sale vibrante și unice.
Iată câteva detalii-cheie despre această hortensie:
Culoare flori: roz – trandafiriu, cu margini dantelate
Tipul florilor: inflorescențe plate, cu dantelă
Luni de înflorire: iunie până în septembrie
Tipul solului: bine drenat, bogat în nutrienți, păstrează umiditatea
Rezistență: Rezistent, tolerează temperaturi de până la -12°C până la -17°C
Tipul frunzelor: foioase, verde cu tonuri de bronz
Înălțime: de obicei crește la aproximativ 1 metru până la 1,5 metri. Distanța la plantare se recomandă să fie de 1 metru, pentru ca planta să se poată desfășura în voie. Această varietate de hortensie ajunge la maturitatea deplină în 5 – 10 ani.
Această hortensie este perfectă pentru a adăuga o pată de culoare grădinii tale. Se dezvoltă într-o locație cu umbră parțială și sol bine drenat. Se comportă bine în zone ferite de vânt, cu expunere pe partea de nord, est și vest.
Udarea regulată și hrănirea ocazională cu un îngrășământ echilibrat îl vor ajuta să înflorească.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz |
| Înflorire: | Iunie – Septembrie |
| Necesar de lumină: | Semi – umbră |
| Necesar apă: | Necesat moderat de apă |
| Înălțime la maturitate: | 100 – 150 cm |
| Rezistență la îngheț: | Rezistent, -12°C până la – 17°C |
| Modalitate livrare: |
Ghiveci la 1,5 litri |
Dacă ți-a plăcut, dă click aici pentru a vedea si colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 4 kg |
|---|---|
| Denumire | Hortensie – Hydrangea Macrophylla French Cancan Rose® |
| Culoare | Roz |
| Locația de plantare | Semi-umbră |
| Înălțimea la maturitate | 100 – 150 cm |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Hortensie – Hydrangea Macrophylla French Cancan Rose®” Anulează răspunsul
Produse similare
Hortensie – Hydrangea Macrophylla Rosita
67,00 lei
Hortensie – Hydrangea Macrophylla Froufrou Rose®
69,00 lei
Hortensie – Hydrangea Paniculata Limelight®
85,00 lei
Hortensie – Hydrangea Paniculata Vanille Fraise
145,00 lei
Pachet Hortensii You & Me®
360,00 lei
Hortensie – Hydrangea Macrophylla You & Me Princess Diana®
107,00 lei
Hortensie – Hydrangea Macrophylla You & Me Together®
79,00 lei
Hortensie – Hydrangea Macrophylla Farfalle
87,00 lei










Recenzii
Nu există recenzii până acum.