Trandafiri Rose de Resht
84,00 lei – 85,00 leiInterval de prețuri: 84,00 lei până la 85,00 lei
Trandafiri Rose de Resht
Acești trandafiri sunt extrem de parfumați. Sunt ideali pentru a-i planta în fața ferestrei, sau la intrarea în casă sau curte.
Trandafiri Rose de Resht
Acești trandafiri fac parte din seria trandafirilor istorici.
Sunt potriviți pentru plantarea în vase mari, de cel puțin 50 litri.
Au înfloriri abundente și înfloriri repetate pe tot parcursul sezonului.
Distanța la plantare este necesar a fi de 70 cm.
Plantați lângă întrarea în curte sau casă, pot avea atât aspect decorativ, cât și olfactiv.
Asemeni celor mai mulți trandafiri, sunt mari iubitori de soare.
Greutatea la livrare este 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 2 kg pentru ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz, Roșu purpuriu |
| Parfum: | Foarte Puternic, Fructat |
| Înflorire repetată: | Da |
| Înălțime la maturitate: | 100 cm |
| Producător: | Kordes |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la ingheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Producător | Kordes |
| Denumire | Trandafiri Rose de Resht |
| Parfum | Puternic |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înflorire repetată | Da |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 2 kg cand se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Culoare | Roșu-purpuriu, Roz |
Produse similare
Trandafiri Lavender Dream®
Această varietate, opțiunea ”la GHIVECI” se poate precomanda cu livrare începând cu primăvara anului 2026.
Trandafiri Pacific Dream®
- miros puternic
- talie mică, se folosesc pentru paturi și borduri
- culoare spectaculoasă












Recenzii
Nu există recenzii până acum.