Trandafiri Out of Rosenheim® (Kormarkron)
Trandafiri Out of Rosenheim®
Trandafirul Out of Rosenheim® reprezintă o nouă varietate de trandafiri ai producătorului Kordes.
Out of Rosenheim este numele filmului din 1987 al regizorului german Percy Adlon.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Angel Cheeks
Bujori Angel Cheeks
Angel Cheeks rămâne în sufletul tău datorită parfumului său senzațional, dar și a formei sale globulare.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Meine Rose®
Trandafiri Meine Rose®
Pentru cei care vor trandafiri noi (anul apariției 2021), certificați ADR („Anerkannte Deutsche Rosen” (trandafiri recunoscuți calitativ în Germania) și cu parfum plăcut picant în buchete, trandafirii Meine Rose® sunt prima opțiune.
Te invităm să te bucuri de unii dintre cei mai noi trandafiri din lume!
Livrarea pentru această varietate se face LA GHIVECI începând din primăvară.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Perfumy Siluetta®
Trandafiri Perfumy Siluetta®
Vă propunem un trandafir cățărător super-super nou de la Kordes, din 2022. Este excepțional și te invităm mai jos să-i vezi caracteristicile.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Taiga
Clematis Taiga – clematită exotică, cu flori duble violet‑albastru și vârfuri verzi‑lime
| Culoarea florilor | violet |
| Înălțimea plantei | 2 - 2.5 m |
| Mărimea florilor | mediu |
| Lunile de înflorire | VI, VII, VIII, IX |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 3 (puternic) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 6 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori The Fawn
Bujori The Fawn
Bujorul The Fawn face parte din categoria Lactiflora.
Acest soi de bujor a fost creat de către B.B. Wright, dar nu se știe exact perioada. Este folosit cu succes floare tăiată pentru buchete exclusiviste.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Red Glory
Bujori Red Glory
Bujorul Red Glory este un hibrid deosebit; vesel și puternic, în același timp.
Acest tip de bujor a fost premiat pentru „Flori single cu cinci straturi”.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Raspberry Cream
Clematis Raspberry Cream – Clematită poloneză cu flori mari, roz intens, simple și semi‑duble
| Culoarea florilor | roz |
| Înălțimea plantei | 1.6 - 1.8 m |
| Mărimea florilor | mari |
| Lunile de înflorire | V, VI |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (ușor) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Viva Polonia
Clematis Viva Polonia – clematită cu flori mari roșu‑magenta și stea albă
| Culoarea florilor | rosu cu dungi albe |
| Înălțimea plantei | 1.5 - 2 m |
| Mărimea florilor | mediu |
| Lunile de înflorire | VI, VII |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (ușor) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Solina
Clematis Solina – Clematită viticella cu flori lavandă‑violet, viguroasă și extrem de floriferă
| Culoarea florilor | mov-roz |
| Înălțimea plantei | 2.5 - 3.5 m |
| Mărimea florilor | mediu |
| Lunile de înflorire | VI, VII, VIII |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 3 (puternic) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite/Clematis Maria Skłodowska Curie
Clematis Maria Skłodowska Curie – Clematită cu flori mari, duble, albe‑chantilly
| Culoarea florilor | alb |
| Înălțimea plantei | 2 m |
| Mărimea florilor | medie |
| Lunile de înflorire | VI, VII |
| Aspect (expunere) | S, E, W |
| Mod de tăiere | 2 (usor) |
| Rezistență la îngheț | Zonele 4 - 9 |
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Cuckoo’s Nest
Bujori Cuckoo's Nest
Bujorul Cuckoo's Nest este un hibrid deosebit.
Acest tip de bujor are culoarea roșie, iar staminele au vârful crem.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
