Bujori Monsieur Martin Cahuzac
42,00 lei – 55,00 leiInterval de prețuri: 42,00 lei până la 55,00 lei
Bujori Monsieur Martin Cahuzac
Bujorul Monsieur Martin Cahuzac face parte din categoria Lactiflora.
Acest soi de bujor este extrem de iubit de către pasionații de bujori închiși la culoare.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 40,74 lei |
| 5% | 5 + | 5% 39,90 lei |
Bujori Monsieur Martin Cahuzac
Bujorul Monsieur Martin Cahuzac este remarcabil! Este viguros, cu extrem de multe petale, care ascund foarte bine staminele de culoare galbenă din interiorul florii.
Înflorește la final de primăvară – început de vară, iar la maturitate poate ajunge chiar și la 90 cm.
Florile acestui sortiment de bujor sunt verde închis, ceea ce-l face cu atât mai misterios, în combinația cu roșul închis al florilor.
Bujorul Monsieur Martin Cahuzac este fără parfum, rezistent la îngheț și în fața bolilor.
Greutatea la livrare este de 0,5 kg pentru rizomi și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roșu închis |
| Parfum: | Fără parfum |
| Înflorire: | Sfârșitul primăverii, începutul verii |
| Înălțime la maturitate: | Până la 70 – 90 cm |
| Tip floare: | Mare, Dublă |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 25 × 25 × 25 cm |
| Denumire | Bujor Monsieur Martin Cahuzac |
| Culoare | Roșu închis |
| Înflorire | Primăvara târziu, începutul verii |
| Parfum | Fără parfum |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Rizom la livrare | Cu 3/5 ochi |
| Tip floare | Dublă |
| Înălțimea la maturitate | Până la 70 – 90 cm |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rizomi, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rizomi 3/5 ochi |
Produse similare
Bujori Paul M. Wild
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025. Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Bujori Red Glory
Bujori Pietertje Vriend Wagenaar
Bujori Athena
Această varietate are doar în această săptămână preț promotional. Urmărește categoria ”Selecția săptămânii” să descoperi care sunt varietățile selectate.
Bujori arbustivi Xin Ri Yue (Shin-jitsugetu)
Bujori arbustivi Yue Gong Zhu Guang (Fairy Moon)
Bujori arbustivi Chun Liu (Spring Willow)
Livrarea pentru acest bujor arbustiv * rădăcină cu 2/3 ramuri, se face în februarie 2024.
Bujori arbustivi Ai Li Shi
Bujor arbustiv Ai Li Shi
Acest bujor Ai Li Shi este un arbustiv. Concret, este o plantă erbacee perenă, asemănătoare arbustului, înaltă până la 1.70 m, uşor de cultivat ca plantă de grădină.









Recenzii
Nu există recenzii până acum.