Trandafiri Briosa®, trandafiri în miniatură
80,00 lei – 100,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 100,00 lei
Trandafiri Briosa®, trandafiri în miniatură
Trandafirul Briosa® a fost introdus în anul 2006 de către Casa Barni.
Momentan trandafirul Briosa® poate fi precomandat. Te invit să ne contactezi la 0738 647 458 pentru a afla când este următoarea tranșă de livrare.
Trandafiri Briosa®
Acești trandafiri au floare mare, dublă (17-25 petale).
Înfloresc în valuri pe tot parcursul sezonului. Ajung la maturitate deplină în 2 până la 5 ani.
Trandafirilor Briosa® le place soarele, dar în zone protejate de vânt.
Se pot planta pe zonele de est, vest și sud.
Pot fi plantați în vase mari, de minim 50 l.
Distanța la plantare este de 0.5 metri.
Forma lor este robustă, cu flori duble grupate compact.
Acești trandafiri sunt foarte floriferi, cu înflorire repetată. Înflorirea este un spectacol în sine, cu o trecere de la roz, la galben portocaliu și ajung la somon.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben, Roz-Portocală |
| Parfum: | Puternic |
| Înflorire: | Pe toată durata sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 40-45 cm |
| Producător: | Barni |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Trandafiri Briosa® |
| Culoare | Galben, Roz-portocală |
| Înălțimea la maturitate | 40 – 45 cm |
| Parfum | Puternic |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg pentru planta la ghiveci |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Producător | Enrico Barni, Italia |
| Înflorire repetată | Da |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Pacific Dream®
- miros puternic
- talie mică, se folosesc pentru paturi și borduri
- culoare spectaculoasă


Recenzii
Nu există recenzii până acum.